Tai yra originalaus puslapio anglų kalba vertimas.

Ambedkar bendruomenės kompiuterijos centras (AC3)

Toliau pateikta informacija mums buvo pristatyta tame Centre dirbančių savanorių grupės.


Vieta

Šis Centras randasi Sudharshan išplanavime nuo Bannerghatta kelio, Bangalore, Karnataka valstijoje, Indijoje.

Apie

Ambedkar bendruomenės kompiuterijos centras nėra privačioji ar viešoji švietėjiška institucija, jis yra kompiuterijos švietimo centras, valdomas jaunimo iš vietinės grupės, pavadintos Ambedkar Sanga, kuri dirba tos teritorijos lūšnynuose.

Šis Centras įkurtas 2007 m. stengiantis atnešti kompiuterių pasaulį arti skurdžių vaikų ir jaunimo, kurie kitu atveju turėtų mažai galimybių prisiliesti prie šios technologijos.

Ši grupė susideda iš apytiksliai 15 vaikų ir jaunų berniukų ir mergaičių, nuo 13 m. iki 23 m. amžiaus. Jie lanko klases 3 kartus per savaitę, kiekviena sesija trunka 2 valandas.

Motyvacija

Teritorijai, kurioje šis Centras randasi, trūksta net pačių pagrindinių gyvenimo sąlygų. Mes jaučiame, kad vaikai iš šios vietos turėtų gauti gerą Laisvės troškulį irgi, kol mokosi kompiuterijos, ir Laisva programinė įranga patenkina šitą tikslą. Laisva programinė įranga yra būdas kalbėti apie Laisvę.

Kaip mes tai padarėme

Nebuvo jokio migracijos proceso. Mes esame Laisvos programinės įrangos gynėjai, taigi, mes pradėjome tiesiogiai visuose naudojamuose kompiuteriuose įdiegdami Laisvą programinę įrangą; todėl, mes paruošdami tas sistemas nesusidūrėme su jokiais konkrečiais sunkumais. Mūsų pagrindinis sunkumas susijęs su techninės įrangos trūkumu. Mes naudojame tik nešiojamus kompiuterius ir mums reikia tiek, kiek tik galime gauti. Mes pasikliaujame aukomis mūsų darbui.

Įsipareigojimas Laisvai programinei įrangai

Mes turime penkias darbines stotis, iš kurių visos yra nešiojami kompiuteriai ir jie visi leidžia pilnai laisvas operacines sistemas.

Visos mūsų naudojamos programos yra Laisva programinė įranga. Pavyzdžiui, mes naudojame LibreOffice skaičiuoklėms ir bendram dokumento rašymui ir GIMP grafikai.

Rezultatai

Tinklo naršymas naudojant Laisvą programinę įrangą padeda šiems jauniems berniukams ir mergaitėms turėti prieigą prie išorinio pasaulio saugiai ir užtikrintai. Laisvos grafikos programos, tokios kaip GIMP, jiems leidžia išreikšti jų kūrybiškumą laisvai ir lengvai.

Vienas iš skurdžių vaikų, kuris lanko Centre klases, pasiekė aukštą įgūdžių naudojant GIMP lygį. Jo darbai buvo pristatyti ir parduoti vietinėje Laisvos programinės įrangos konferencijoje. Paveiksle dešinėje parodytas jis, Richard Stallman duodantis kopiją esės, pavadintos „Ateitis yra mūsų“, kuri buvo pagaminta tame Centre.

Kai kurie iš vaikų, kurie lanko mūsų klases, taip pat lanko kompiuterijos kursus mokykloje. Jie praneša, kad įgūdžiai, kuriuos jie išmoksta Centre, jiems yra neįkainojama pagalba sekti ir išlaikyti tuos kursus sėkmingai.


Mes esame informuoti, kad ši išskirtinė Laisvos programinės įrangos savanorių pastanga šiose miesto nepritekliaus teritorijose yra plečiama, su neįtikėtinais rezultatais. Jei jūs norite prisidėti ar šiai grupei paaukoti nešiojamus kompiuterius, prašome susisiekite su mumis <education@gnu.org>.


Paveikslas šiame puslapyje yra licencijuotas pagal CC-BY-SA, Creative Commons Priskyrimas - Analogiškas platinimas 3.0 Nepritaikyta jurisdikcijai licencija.