English [en]   català [ca]   Deutsch [de]   ελληνικά [el]   español [es]   فارسی [fa]   français [fr]   italiano [it]   日本語 [ja]   한국어 [ko]   lietuvių [lt]   Nederlands [nl]   polski [pl]   русский [ru]   Shqip [sq]   українська [uk]  

Tai yra originalaus puslapio anglų kalba vertimas.

GNU yra vienintelė operacinė sistema išvystyta konkrečiai suteikti jos naudotojams laisvę. Kas yra GNU ir apie kokią laisvę yra svarstoma?

Kas yra GNU?

GNU yra operacinė sistema, kuri yra laisva programinė įranga – tai yra, ji gerbia naudotojų laisvę. GNU vystymas padarė įmanomu kompiuterį naudoti be programinės įrangos, kuri tryptų jūsų laisvę.

Mes rekomenduojame įdiegiamas GNU versijas (tiksliau, GNU/Linux distribucijas), kurios yra visiškai laisva programinė įranga. Daugiau apie GNU toliau.

Kas yra laisvos programinės įrangos judėjimas?

Laisvos programinės įrangos judėjimas vykdo kampanijas kompiuterijos naudotojams laimėti laisvę, kuri kyla iš laisvos programinės įrangos. Laisva programinė įranga jos naudotojams suteikia kontrolę jų pačių kompiuterija. Nelaisva programinė įranga jos naudotojus palieka tos programinės įrangos autoriaus galioje. Pamatykite video paaiškinimą.

Kas yra laisva programinė įranga?

Laisva programinė įranga reiškia naudotojai turi laisvę leisti, kopijuoti, platinti, studijuoti, pakeisti ir pagerinti tą programinę įrangą.

Laisva programinė įranga yra laisvės reikalas, ne kainos. Šios koncepcijos suvokimui, jums reiktų mąstyti „laisva“ kaip „kalbos laisvė“, o ne kaip „nemokamas alus“.

Tiksliau, laisva programinė įranga reiškia programos naudotojai turi keturias esmines laisves.

  • Laisvė leisti tą programą kaip jūs norite, bet kokiu tikslu (0 laisvė).
  • Laisvė studijuoti kaip ta programa veikia ir pritaikyti ją prie savo poreikių (1 laisvė). Prieiga prie šaltinio kodo šiai yra išankstinė sąlyga.
  • Laisvė išplatinti kopijas, kad jūs galėtumėte padėti savo kaimynui (2 laisvė).
  • Laisvė pagerinti tą programą ir išleisti savo pagerinimus visuomenei taip, kad naudinga visai bendruomenei (3 laisvė). Prieiga prie šaltinio kodo šiai yra išankstinė sąlyga.

Vystymai technologijoje ir tinklo naudojime šias laisves padarė net dar svarbesnėmis dabar nei jos buvo 1983 m.

Šiomis dienomis laisvos programinės įrangos judėjimas žengia žymiai toliau nei GNU sistemos vystymas. Pamatykite Laisvos programinės įrangos fondo tinklo svetainėje daugiau apie tai, ką mes darome ir jūsų galimos pagalbos būdų sąrašą.

Daugiau apie GNU

GNU yra panaši į Unix operacinė sistema. Tai reiškia ji yra daug programų rinkinys: aplikacijos, bibliotekos, autoriaus įrankiai, net žaidimai. GNU vystymas, pradėtas 1984 m. sausį, yra žinomas kaip GNU projektas. Daug GNU programų yra išleistos su GNU projekto globa; tas mes vadiname GNU paketais.

Pavadinimas „GNU“ yra rekursyvus akronimas „GNU Nėra Unix“. „GNU“ yra ištariamas gnū, kaip vienas skiemuo.

Panašioje į Unix sistemoje programa, kuri skirsto mašinos resursus ir šneka su technine įranga yra vadinama „branduoliu“. GNU įprastai yra naudojama kartu su branduoliu vadinamu Linux. Ši kombinacija yra GNU/Linux operacinė sistema. Milijonai naudoja GNU/Linux, nors daug ją klaidingai vadina „Linux“.

Pačios GNU branduolys – Hurd, buvo pradėtas 1990 m. (prieš Linux pradėjimą). Savanoriai tęsia Hurd vystymą, nes jis yra įdomus techninis projektas.

Daugiau informacijos

GNU planeta RSS informacijos santraukos

sed-4.4 released [stable]: This is to announce sed-4.4, a stable release. There have been 24 commits by 4 people in the 5 weeks since 4.3. There has been one important bug fix: sed could segfa... more

libiconv 1.15 released: GNU libiconv 1.15 is released. New in this release: * The UTF-8 converter now rejects surrogates and out-of-range code points. * Added ISO-2022-JP-MS converter. * Updat... more

gperf 3.1 released: gperf 3.1 was released on January 5, 2017. Main changes: * The generated C code is now in ANSI-C by default. If you want to support pre-ANSI-C compilers, you need to provid... more

Daugiau naujienų, pamatykite GNU planetą ir naujausių GNU išleidimų sąrašą.

Imkitės veiksmo

Daugiau veiksmo punktų

Today's random package…

M4

GNU M4 is an implementation of the M4 macro language, which features some extensions over other implementations, some of which are required by GNU Autoconf. It is used as a macro processor, which means it processes text, expanding macros as it encounters them. It also has some built-in functions, for example to run shell commands or to do arithmetic. (doc)

Visų GNU paketų trumpi apibūdinimai

Try some parts of GNU

Do you use Windows or iOS? Take a first step towards freedom by installing some free software on your current operating system:

ATGAL Į VIRŠŲ


[FSF logotipas]„Mūsų misija yra išsaugoti, apsaugoti ir padidinti laisvę naudoti, studijuoti, kopijuoti, modifikuoti ir išplatinti kompiuterinę programinę įrangą, ir apginti Laisvos programinės įrangos naudotojų teises.“

Laisvos programinės įrangos fondas yra svarbiausias organizacinis GNU operacinės sistemos rėmėjas. Palaikykite GNU ir FSF pirkdami vadovėlius ir atributiką, prisijungdami prie FSF asocijuotu nariu arba paaukodami tiesiogiai FSF arba per Flattr.

FSF taip pat turi gretutines organizacijas Europoje, Lotynų Amerikoje ir Indijoje.