Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2022-01-02 у англійський оригінал.

Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.

Чому ФВПЗ збирає авторські права розробників

Професор Ебен Моґлен, Юридична школа Колумбійського університету

[Пояснення, додане у лютому 2013 року: ці міркування відносяться до пакетів, авторські права на які належать ФВПЗ. Коли розробники програми роблять її пакетом GNU, вони можуть вирішити або передати авторські права ФВПЗ, з тим щоб фонд міг надати охорону GPL щодо цього пакету, або залишити авторські права, а також відповідальність за охорону GPL на собі. Якщо вони роблять його пакетом з авторськими правами, переданими ФВПЗ, то ФВПЗ запитує передачу авторських прав на подальші внески в цей пакет, і ця сторінка пояснює чому. Додаткове пояснення.]

У рамках авторського права США, під юрисдикцією якого через історичні обставини більшість вільних програм публікувалося в перший час, реєстрація авторських прав дає дуже суттєві процедурні переваги. І незважаючи на те, що GPL надає широкі права щодо розповсюдження, розповсюджувачі, взагалі кажучи, не можуть відстоювати авторські права у суді: вимагати дотримання ліцензії може тільки правовласник або той, кому передали авторські права. Якщо у творі, що потрапляє під дію авторських прав, є кілька авторів, то успіх процесу залежить від співпраці всіх авторів.

Щоб гарантувати, що всі наші авторські права відповідають вимогам обліку та іншим вимогам реєстрації, і щоб мати можливість приводити GPL в дію найефективніше, ФВПЗ вимагає, аби кожен автор програм, що включаються в проекти ФВПЗ, здійснював передачу авторських прав і коли це має сенс, відмову від будь-яких претензій на результати роботи за наймом з боку роботодавця програміста. Таким чином, ми можемо бути впевнені, що всі програми в проектах ФВПЗ — це вільні програми, свободу яких ми можемо найефективніше відстоювати, і, отже, на які інші розробники можуть повністю покластися.