English [en]   Deutsch [de]   español [es]   français [fr]   polski [pl]   русский [ru]   українська [uk]  

Associate members power up the Free Software Foundation. Help smash our goal of 700 new members or donate by December 31st!

Join

$67 289
$450 000

Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Урок з Уругваю

22 липня 2013 р.

Законопроект, який зараз розглядається в Уругваї, вказав Фонду вільного програмного забезпечення на важливий аспект, який ми упускали з уваги в нашому списку рекомендованих правил державної політики зі сприяння вільним програмами. У законопроекті сказано, що коли держава розробляє або видає замовлення на розробку програм, необхідно, щоб ці програми можна було розробляти у повністю вільномупрограмному середовищі.

Це вимога попереджає проблеми, які дійсно можуть виникнути. Навіть якщо вихідний текст реалізації надається в якості вільної програми і може працювати на повністю вільній системі GNU/Linux, цю систему можна зловити в пастку іншими способами.

Наприклад, компіляція вихідного коду могла б вимагати невільною програми. Навіть редагування його редагування могло б вимагати невільної програми. І та, й інша проблема можуть виникнути, коли застосовується невільне середовище розробки, і це створило б додаткові перешкоди для переходу держави на вільні програми. З боку закону мудро і доречно відмовитися від цих методів розробки обчислювальних рішень для держави.

Приймаючи це в розгляд, ФВПЗ оновив свої рекомендації щодо державної політики, запропонувавши, щоб контракти вимагали реалізацій, які можна розробляти на повністю вільних програмних середовищах (див. http://www.gnu.org/philosophy/government-free-software.html).

ПЕРЕЙТИ НА ПОЧАТОК


[логотип ФВПЗ]“Наша місія    збереження, захист та підтримка свободи використання, вивчення, модифікації, копіювання і розповсюдження комп'ютерних програм, а також захист прав користувачів вільних програм”.

The Free Software Foundation is the principal organizational sponsor of the GNU Operating System. Support GNU and the FSF by buying manuals and gear, joining the FSF as an associate member, or making a donation, either directly to the FSF or via Flattr.