remote-education-children-freedom-privacy-at-stake.tr.po

Mismatched links: 4.

Mismatched ids: 0.

#text
32  
Later that day, I engaged in what seemed a never ending battle with them. To make my case, I first sent them a well reasoned and informative letter. I reminded them that Skype is owned by Microsoft, a company that develops freedom-denying software, and explained what free/libre software is. I mentioned the abusive clauses in the company's <a href="https://privacy.microsoft.com/en-us/privacystatement"> privacy statement</a>, among which the fact that <strong>Microsoft records and analyzes users' communications, and it can hand that data over to other companies</strong>. I suggested to replace Skype with Jitsi and offered to help. I even said my children would quit the institution unless it changed to a free/libre platform. 
O günün ilerleyen saatlerinde onlarla hiç bitmeyen bir savaşa girdim. İddiamı savunmak için, onlara önce iyi gerekçeli ve bilgilendirici bir mektup gönderdim. Onlara Skype'ın özgürlüğü reddeden yazılım geliştiren bir şirket olan Microsoft'a ait olduğunu hatırlattım ve özgür/libre yazılımın ne olduğunu açıkladım. Şirketin <a href="https://privacy.microsoft.com/tr-tr/privacystatement"> gizlilik bildirimindeki</a> kötücül maddelerden söz ettim, bunların arasında <strong>Microsoft konuşmaları kaydeder ve analiz eder ve bu verileri diğer şirketlere verebilir</strong> gerçeği de vardı. Skype'ı Jitsi ile değiştirmelerini önerdim ve yardım etmeyi teklif ettim. Hatta özgür/libre bir platforma geçmezlerse çocuklarımın kurumdan ayrılacağını söyledim. 
56  
Please see the <a href="/server/standards/README.translations.html">Translations README</a> for information on coordinating and contributing translations of this article. 
Çevirilerimizde bulmuş olabileceğiniz hataları, aklınızdaki soru ve önerilerinizi lütfen <a href="mailto:web-translators@gnu.org">bize&nbsp;bildirin</a>.</p><p>Bu yazının çeviri düzenlemesi ve sunuşu ile ilgili bilgi için lütfen <a href="/server/standards/README.translations.html">Çeviriler BENİOKU</a> sayfasına bakın. Bu sayfanın ve diğer tüm sayfaların Türkçe çevirileri gönüllüler tarafından yapılmaktadır; Türkçe niteliği yüksek bir <a href="/home.html">www.gnu.org</a> için bize yardımcı olmak istiyorsanız, <a href="https://savannah.gnu.org/projects/www-tr">çalışma&nbsp;sayfamızı</a> ziyaret edebilirsiniz.