Bu, orijinali İngilizce olan bir sayfanın çevirisidir.

GNU Olmayan Özgür Dağıtımlar

Bu sayfa GNU sisteminin parçası olmayan özgür sistem dağıtımları gösteriyor. Bu sistemler bir GNU/Linux sisteminin yapması gerektiği gibi özgür sistem dağıtım yönergesini karşılamalıdır.

Dağıtım Kısa Açıklama
Replicant Replicant, Android'in özgür sürümüdür. Replicant geliştiricileri, bazı telefon modelleri için birçok özgür olmayan kütüphaneyi başkalarıyla değiştirmiştir. Özgür olmayan uygulamalar hariç tutulur ancak kesinlikle bunları kullanmak istemezsiniz.

Eğer Özgür Sistem Dağıtımları Yönergesini karşıladığını ve burada olması gerektiğini düşündüğünüz, takip ettiğiniz bir GNU olmayan dağıtım varsa lütfen bize bir tanıtımla birlikte projenin Web sayfasını <licensing@fsf.org> adresimize gönderin. Bunu yaptığınızda, değerlendirme sürecimiz hakkında sizi bilgilendirip mümkün olduğunca çabuk bir şekilde inceleyeceğiz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

Bu sayfa şu dillerde mevcut:

[en] English   [de] Deutsch   [es] español   [fr] français   [it] italiano   [ja] 日本語   [nl] Nederlands   [pl] polski   [pt-br] português   [ru] русский   [sq] Shqip   [tr] Türkçe   [uk] українська   [zh-cn] 简体中文  

 [FSF logosu]  “Özgür Yazılım Vakfı (FSF [Free Software Foundation]), bilgisayar kullanıcısı özgürlüğünü desteklemek için dünya çapında bir misyon ile kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Tüm yazılım kullanıcılarının haklarını savunuyoruz.”