Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2022-01-02 у англійський оригінал.

Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.

Чому видавцям слід користуватися GNU FDL

Річард Столмен

Можуть укладачі документації заробляти гроші підготовкою вільної документації для вільних програм? Ми всерйоз сподіваємося на це, і тому в нас є Ліцензія вільної документації GNU.

GFDL задумана як спосіб залучити комерційних видавців до фінансування вільної документації, не обмежуючи ніяких життєво важливих свобод. “Тексти для обкладинки” та деякі інші аспекти цієї ліцензії, які стосуються обкладинки, титульного аркуша, історії, схвалень, додані для того, щоб зробити ліцензію привабливою для комерційних видавців книг, авторам яких платять за роботу. Щоб посилити цю привабливість, при складанні GFDL я спеціально консультувався як з персоналом видавничих фірм, так і з юристами, укладачами вільної документації, а також іншими членами спільноти.

Щонайменше від двох комерційних видавців посібників для програм я чув, що вони зацікавлені у застосуванні цієї ліцензії. Майбутнє ніколи не можна впевнено передбачити, але здається, що GFDL представляє реальну можливість успішної побудови суспільної системи, в якій комерційні видавці будуть платити людям за складання комерційних вільних посібників для вільних програм.