English [en]   català [ca]   čeština [cs]   Deutsch [de]   español [es]   français [fr]   日本語 [ja]   polski [pl]   română [ro]   русский [ru]   Shqip [sq]   简体中文 [zh-cn]   繁體中文 [zh-tw]  

Associate members power up the Free Software Foundation. Help smash our goal of 700 new members or donate by December 31st!

Join

$34,826
$450,000

This translation may not reflect the changes made since 2007-03-19 in the English original. Please see the Translations README for information on maintaining translations of this article.

Jak získat pomoc ke GNU software

Nadace pro svobodný software se nestará o technickou podporu. Naše poslání je vyvíjet, pečovat o, a chránit svobodný software. Poskytování podpory necháváme na jiných, kteří si tak mohou zajistit živobytí. Programátoři poskytuí služby stejně tak jako jsou volně distribuovatelné zdravotnické a právní poznatky, ale profesionálové vybírají peníze za služby s nimi spojené. Prosím nemailujte ani nevolejte FSF s prosbami o technickou podporu.

Dokumentaci k projektu GNU, která by vám měla pomoci, můžete získat několika způsoby.

Mnoho společností redistribuuje GNU software, často jako součást distribuce GNU/Linuxu. Pokud najdete chybu v programu, který jste získali jako součást takové distribuce, tak je většinou užitečné zkusit nejprve oznámit chybu přímo distributorovi, ne nám. Občas se stává, že distributoři GNU software modifikují (což samozřejmě mohou!) nebo dodávají starší verze, takže budou asi nejlépe schopni najít chybu v oné konkrétní distribuci.

Nicméně, pokud v GNU software najdete nějaký nedostatek, chtěli bychom to vědět. Spravujeme proto také konference pro oznamování chyb v GNU software. Dokonce i pokud zde není konference uvedena, adresa <bug-pkgname@gnu.org> většinou doručí zprávu do správných rukou (přes alias). Pokud najdete chybu v GNU programu, zkuste ji prosím touto cestou oznámit.

Když dostaneme oznámení o chybě, většinou se snažíme problém napravit. I když by tyto opravy chyb mohly vypadat jako individuální podpora pro opravy chyb, není tomu tak. Je to součást přípravy nové vylepšené verze programu. Můžeme vám zaslat opravu chyby, abyste nám mohl pomoci ji testovat a zajistit její kvalitu. Když nevyřešíme váš problém my, stále to může udělat nějaký jiný uživatel, který čte konferenci.

Prosím nežádejte nás o pomoc s instalací software či učením jak jej používat, ale oznamujte nám chyby v instalačních skriptech a nejasná místa v dokumentaci.

Hostujeme několik mailových konferencí o GNU software. Konference začínající na help- jsou konference, kde můžete získat pomoc od komunity. Zde je ručně vyrobený seznam mailových konferencí. Pokud k nějakému programu nenajdete příslušnou konferenci, pak použijte help-gnu-utils.

Adresář služeb FSF je seznam lidí, kteří nabízejí podporu či jiné konzultační zlužby. Pokud chcete získat kopii, nebo být zde také zapsán, kontaktujte nás.

NAHORU


[FSF logo]Naším posláním je udržovat, chránit a rozvíjet svobodu používání, zkoumání, kopírování, upravování a redistribuování počítačového softwaru a bránit práva uživatelů svobodného softwaru.

The Free Software Foundation is the principal organizational sponsor of the GNU Operating System. Support GNU and the FSF by buying manuals and gear, joining the FSF as an associate member, or making a donation, either directly to the FSF or via Flattr.