English [en]   Deutsch [de]   ελληνικά [el]   français [fr]   hrvatski [hr]   italiano [it]   日本語 [ja]   Nederlands [nl]   українська [uk]  

Освіта → Освітні матеріали

Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Вільні навчальні матеріали

Освітні вільні програми

У нашому розділі Вільні освітні програми ми наводимо деякі приклади, які вільні програми застосовуються освітніми закладами у світі і як вони втілюють на практиці чотири свободи, які вільне програмне забезпечення гарантує усім користувачам.

Ми шукаємо вільні освітні ігри або вільні ігри, які можна використовувати в освітніх цілях. Пишіть на <education@gnu.org>.

Інші навчальні матеріали

Вільні навчальні матеріали, як і вільне програмне забезпечення, - це питання свободи, а не ціни. Мова йде про перенесення принципів вільного програмного забезпечення на загальне знання та навчальні матеріали. Знання повинне бути корисним і доступне усім без обмеження і не повинно розглядатися як власність. Це не вид споживчих товарів, який псується із плином часу або зношується при використанні, як пара туфель. Знання - це природний рясний ресурс, який покращується із використанням: чим більше він використовується і проходить навколо, тим більше він зростає на благо усіх. Введення заходів, спрямованих на користь власності на знання, з урахуванням запобігання людей від доступу, використання або обміну знаннями, — це змова, яка пригнічує людський поступ.

Ці принципи свободи знання завжди були у дусі проекту GNU. У 1999 році він формально запровадив поняттяВільної універсальної енциклопедії і навчальних матеріалів, у рамках якого був виконаний проект Вікіпедії.

На цих сторінках ми перераховуємо список освітніх ресурсів і проектів, які слідують принципам проекту GNU. Деякі з них є освітніми установами, що пропонують курси на філософські та технічні аспекти вільного програмного забезпечення.

Вікіпедія
Написана у співпраці тисяч добровольців з усього світу, Вікіпедія на сьогоднішній день є кращим прикладом знання, яке доступне усім і може використовуватися всіма без обмежень. Вікіпедія дозволяє читачам копіювати, використовувати й адаптувати статті, за умови, що буде вказано джерело і похідні твори випускаються на тих же умовах (ознайомтеся з копілефтом).
Проект Гутенберг
Цей проект пропонує книги із загальними знаннями, які вільні і безкоштовні. Він видає цифрову версію звичайного тексту для суспільного надбання. Якщо ви шукаю копію класичної книги, то варто почати пошук тут.

Вони мають вельми зрозуміле пояснення про різницю між безкоштовним і вільним друкованим матеріалом.

Проект GNU
Ми надаємо список вільних книг, пов'язаних із документацією про вільне програмне забезпечення і ми робимо підручники GNU доступними у мережі. Усі книги опубліковані Фондом вільного програмного забезпечення є вільними у розумінні свободи.
Вільна технологічна академія
Вільна технологічна Академія (ВТА) є спільною ініціативою від декількох навчальних закладів у різних країнах. Вона покликана сприяти суспільству, яке дозволяє всім користувачам вчитися, брати участь і розвивати існуючі знання без обмежень. ВТА пропонує мережні програми рівня магістр з модульними курсами про вільні технології. Ці курси викликаються повністю онлайн у віртуальному кампусі на базі сумісній інфраструктурі Campus Project.

ВТА — результат співпраці між інститутом вільного знання, відкритим університетом Каталонії (Іспанія) і відкритим університетом Нідерландів. Велика група асоційованих партнерів додає до установчої бази мережу організацій, які поділяють загальну зацікавленість у наданні курсів у сфері вільних технологій. ВТА безперервно розширює поточну мережу партнерів і співробітників і закликає як осіб, так і організацій зробити свій внесок у спільноту.

ПЕРЕЙТИ НА ПОЧАТОК


[логотип ФВПЗ]“Наша місія    збереження, захист та підтримка свободи використання, вивчення, модифікації, копіювання і розповсюдження комп'ютерних програм, а також захист прав користувачів вільних програм”.

The Free Software Foundation is the principal organizational sponsor of the GNU Operating System. Support GNU and the FSF by buying manuals and gear, joining the FSF as an associate member, or making a donation, either directly to the FSF or via Flattr.