English [en]   العربية [ar]   български [bg]   català [ca]   Deutsch [de]   español [es]   فارسی [fa]   français [fr]   עברית [he]   hrvatski [hr]   italiano [it]   한국어 [ko]   മലയാളം [ml]   Nederlands [nl]   polski [pl]   português do Brasil [pt-br]   русский [ru]   Türkçe [tr]   українська [uk]  

Associate members power up the Free Software Foundation. Help smash our goal of 700 new members or donate by December 31st!

Join

$40 656
$450 000

Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Навіщо копілефт?

“Лягти і нічого не робити, коли мова йде про захист свободи інших   прояв слабкості, а не смирення.”

У проекті GNU ми зазвичай рекомендуємо застосовувати такі ліцензії з копілефтом, як GNU GPL, а не ліберальні ліцензії вільних програм без копілефту. Ми не виступаємо запекло проти ліцензій без копілефту — ми навіть рекомендуємо їх зрідка в особливих обставинах — але прихильники цих ліцензій показують приклад запеклих виступів проти GPL.

В одному з таких спорів опонент заявив, що він користується одній із ліцензій BSD, “висловлюючи смирення”: “Я не прошу від тих, хто користується моїми програмами, нічого, крім визнання моїх заслуг”. Навряд чи можна вважати “смиренням” юридичну вимогу визнання заслуг, але в цьому є глибокий сенс, про який ми тут поговоримо.

Смирення — це зречення від своїх власних інтересів; але ви і ті, хто використовує ваші програми,— не єдині, кого стосується ваш вибір ліцензії вільних програм для використання вашого вихідного тексту. Дехто, користуючись вашим вихідним текстом у невільній програмі, намагається відмовити у свободі іншим, і якщо ви дозволите йому це, то ви не зумієте захистити свободу. Лягти і нічого не робити, коли мова йде про захист свободи інших   прояв слабкості, а не смирення.

Випускаючи свій вихідний текст під однією з ліцензій BSD або якою-небудь іншою ліберальною ліцензією без копілефту, ви не робите погано; програма залишається вільною і служить на благо нашої спільноти. Але це слабкість, і в більшості випадків це не кращий спосіб сприяти свободі користувачів змінювати програми та обмінюватися ними.

ПЕРЕЙТИ НА ПОЧАТОК


[логотип ФВПЗ]“Наша місія    збереження, захист та підтримка свободи використання, вивчення, модифікації, копіювання і розповсюдження комп'ютерних програм, а також захист прав користувачів вільних програм”.

The Free Software Foundation is the principal organizational sponsor of the GNU Operating System. Support GNU and the FSF by buying manuals and gear, joining the FSF as an associate member, or making a donation, either directly to the FSF or via Flattr.