Tento překlad nemusí obsahovat změny, které byly v článku provedeny po 2021-05-13 v anglickém originálu.

Podívejte se na tyto změny. Přečtěte si prosím Příručku překladatele, kde se dozvíte, jak se zapojit do překladu tohoto článku.

Svobodný software je podporovaný

Existuje mnoho zdrojů, odkud můžete pro svobodný software získat pomoc. Lidé často zjišťují, že tyto zdroje jsou často lépe přístupné a mají rychlejší odezvu než klasičtí prodavači software.

„Nikdy jsem neměl problémy se stabilitou nebo nedostatkem funkcí programu. Jednou se mi stalo, že jsem viděl program, který neměl jednu věc, kterou bych mohl potřebovat, a když jsem se o tom zmínil autorům, tak ji během dvou či tří měsíců přidali.”

David Allen
Softwarový vývojář

„Tady v CESCOMu jsme zjistili, že je k dispozici docela dost různých zdrojů, když natazíme na nějaký problém – ať již jsou to webové stránky či HOW-TO dokumenty. Občas stačí jen nastartovat IRC klienta (Internet Relay Chat – online diskuzní fóra) program a mluvil jsem s pár lidmi… To se ukázalo jako velmi cenný zdroj – mohu získat pomoc téměř okamžitě …”

Jean-Francois Gadoury
Internetový softwarový vývojář
CESCOM

„Již si nedovedu představit, že bych musel čekat mnoho měsíců, než centrum technické podpory nějakého proprietárního produktu opraví problémy, způsobené používáním nejnovějšího hardware ve velkém měřítku, ale ve velmi netradičních kombinacích.”

John Hayward-Warburton
Spoluvýrobce „Ads Infinitum” a „TV Offal”
BBC, England

„Zjistili jsme, že GNU software je lépe podporován a je kvalitnější než jakýkoliv proprietární software, který jsme vyzkoušeli.”

M. Carling
CIO, Axis Personal Trainers and Spa

Existují i komerční firmy, které se rozhodly vstoupit do arény svobodného software a poskytovat služby:

„Společnosti jako Cygnus a Cyclic dělají skvělou práci tím, že vyplňují díry, které by jinak v podpoře byly. Myslím si, že takto může fungovat více firem.”

Wade Stebbings
počítačový konzultant

„Od komunity svobodného software jsem získával lepší podporu než od Microsoftu, Dec či Gateway. Často byly mé otázky zodpovězeny online dříve, než za deset minut.”

William S. Yerazunis, Ph.D.
MERL – Mitsubishi Electric Research Laboratory