Toto je překlad anglického originálu stránky.

Svobodný software je užitečný

Svobodný software je jak všestranný, tak užitečný pro širokou paletu aplikací. Díky tomu, že zdrojový kód je přístupný, může být přizpůsoben každému na míru podle jeho vlastních potřeb… Něco, čeho s proprietárním software nedosáhnete.


„Jak dobře víte, GNU nástroje jsou všude na vesmírných misích. Jsou často používány všude ve vývoji misí, testovací a operační fázi. Před několika lety jsem napsal dynamický simulátor DARTS pro Cassini (kosmická loď) a plně se spoléhám na nástroje jako jsou GCC, GDB, Emacs, RCS atd. Tyto a jiné se používají v mnoha dalších vesmírných misích včetně Galilea, Mars Pathfinderu, New Millennia atd. Domnívám se, že činnost a software FSF jsou ohromným zdrojem pro vysoce kvalitní nástroje, komunitě ihned přístupné a použitelné.”

Abhinandan Jain
inženýr NASA

Ocenění od grafiků podílejících se na produkci filmu „Titanic”:

„Používali jsme 200 DEC systém na bázi Alpha, běžící na Red Hat 4.1 GNU/Linux distribuci, po upgrade kernelu, aby podporoval základní desku počítače PC164. Digital Domain zjistil, že se výkon se SGI systémy zvýšil o čtvrtinu. Kombinace systému GNU/Linux OS a Alphy CPUs přinesla nejefektivnější řešení požadavků na zpracování v krátkém čase.”

Daryll Strauss
Digital Domain

„Naše péče o nemocné s rakovinou by nebyla taková, jako je nyní bez [GNU/]Linuxu … Nástroje, které jsme mohli čerpat z kanálů svobodného software, nám umožnily psát a vyvíjet inovační aplikace které … neexistují a nejsou dostupné v obchodech.”

Dr. G.W. Wettstein
Centrum pro výzkum rakoviny
Fargo, North Dakota

„Během tří měsíců jsme vyvinuli produkt na [svobodném] software, jehož jádrem byly programovací nástroje (GCC a GDB) od Nadace pro svobodný software. Pevný kód, cross-platform byla kompatibilní buď s Motif nebo s LessTif. Naši spokojení zákazníci rozšířili smlouvy a na trhu techniky jsme se výrazně zviditelnili…”

Ron Broberg
systémový inženýr
Lockheed-Martin

„Vysoce kvalitní software [od Nadace pro svobodný software] nám usnadňuje práci. Velmi ho oceňujeme … nedávno jsme obdrželi nějaké ceny a finanční odměny za naši práci. Domníváme se, že bez vašeho software by se tak nikdy nestalo.”

VSC výzkumná a vývojová skupina
Toyota Motor Corporation