Tento překlad nemusí obsahovat změny, které byly v článku provedeny po 2007-02-15 v anglickém originálu.

Přečtěte si prosím Příručku překladatele, kde se dozvíte, jak se zapojit do překladu tohoto článku.

Pomozte chránit práva psát jak nesvobodný, tak svobodný software

Právo psát jak nesvobodný, tak svobodný software, je ohroženo softwarovými patenty a copyrighty na uživatelsky přívětivá grafická rozhraní.

Nadace pro svobodný software bojuje proti těmto hrozbám mnoha způsoby. Jedním z nich je i podpora a členství v League for Programming Freedom [Liga za svobodu programování].

Liga je organizací profesorů, studentů, obchodníků, programátorů, uživatelů, dokonce i softwarových firem, které chtějí návrat svobody psaní programů. Liga se nestaví proti právnímu systému navrhovaného Kongresem – copyrightu na jednotlivé programy. Liga si klade za cíl zvrátit některé změny, které v podlední době udělali v tomto systému soudci v odpovědi na zvláštní zájmy některých lidí.

FSF Vás žádá, abyste se v boji proti těmto hrozbám připojili k nám.

Liga není spojená s Nadací pro svobodný software a nezabývá se problémem svobodného software. FSF Ligu podporuje, neboť stejně jako každý vývojář software menší než Microsoft je ohrožena softwarovými patenty a copyrighty na uživatelské rozhraní. I Vy jste v nebezpečí! Bylo by snadné problém přehlížet, dokud byste Vy nebo Váš šéf nebyli zažalováni, ale je rozumnější se jím zabývat, než k tomu dojde.