Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2022-04-13 у англійський оригінал.

Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.

Зловмисні програми на вебсторінках


Невільне (власницьке) програмне забезпечення дуже часто зловмисне (приниження користувачок і користувачів закладено в його архітектуру). Невільні програми керовані своїми розробницями й розробниками, котрим вони дають владу над авдиторією; це — основа несправедливості. Залучені до розробки й виробництва часто використовують цю владу для шкоди авдиторії, якій покликані служити.

Зазвичай це проявляється як шкідливий функціонал.


Ця сторінка перелічує вебсайти, що містять власницькі JavaScript-програми й стежать за авдиторією чи вводять її в оману. Вони застосовують те, що ми називаємо пасткою JavaScript. Звісно, багато сайтів збирають дані, надіслані користувачками й користувачами іншими способами, наприклад через форми, але тут мова не про це.

Якщо вам відомий приклад, доречний на цій сторінці, але досі відсутній, просимо написати <webmasters@gnu.org>, щоб ми про нього дізнались. Будь ласка, зазначте URL-адресу довіреного джерела, на яке можна послатись як на конкретне обґрунтування.