Bu, orijinali İngilizce olan bir sayfanın çevirisidir.

GNU Projesi'nin Belgeleri

GNU ve diğer özgür belgeler aşağıdaki yöntemlerle edinilebilir:

GNU belgelendirme ilkeleri

Okurun tıpkı GNU yazılımı gibi GNU belgelerini kopyalamak, güncellemek ve yeniden dağıtmak için özgür olması gerektiğine inanıyoruz.

Başlangıçta tüm belgelerimiz kısa bir copyleft lisans altında veya GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) altında yayımlandı. 2001'de asıl olarak yazılım için tasarlanmış lisanslar tarafından karşılanmayan gereksinimleri karşılamak için GNU Özgür Belgelendirme Lisansı (FDL) oluşturuldu. Özgür belgeler ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen Richard Stallman'ınÖzgür Yazılım ve Özgür Kılavuzlar” denemesine bakın. Bu denemenin bir Texinfo sürümü, kılavuzlara dâhil edilmek üzere mevcuttur.

Katkıda bulun

Lütfen daha fazla belge yazmamıza yardım edin! Bu, özgür yazılım hareketine katkıda bulunmanın en önemli yollarından biridir. Bu ve yardım etmenin diğer yolları ile ilgili daha fazla ayrıntı için buraya tıklayın.

GNU Press: Katkıda bulunmanın başka bir yolu da GNU Press kitaplarının kitapçı bulunabilirliğini genişletmemize yardımcı olmaktır. Bu veya herhangi bir nedenle GNU Press ile iletişime geçebilirsiniz.