Bu, orijinali İngilizce olan bir sayfanın çevirisidir.

GNU İşletim Sistemi

Dağıtımları indirin

 [GNU ve Linux] 

Eğer kurmak için bütün bir sistem arıyorsanız, tamamen özgür yazılım olan GNU/Linux dağıtımları listemize bakabilirsiniz.

Stallman'ın 1983 Mayıs'ında ziyaret ederken Stanford duyuru panosu için yazdığı iki makaleyi aşağıda bulabilirsiniz. GNU sistemini geliştirmeye başlamaya doğru düşüncelerinizin bir kısmını gösteriyorlar. “Özgür yazılım” terimini kullanmıyorlar, demek ki bu iki kelimeyi henüz bir arada kullanmaya başlamamıştı.

GNU ve Linux

GNU ilişkili diğer kaynaklar

Başka yerlerde GNU

(9965) GNU

Ana kuşak asteroit (9965) GNU, geçici ismi 1992 EF2, Küçük Gezegen Genelgesi 41571'de adını GNU Projesi'nden alıyor. Asteroit, Spacewatch kapsamında Kitt Peak dağında 5 Mart 1992'de keşfedildi.


Bu sayfa şu dillerde mevcut:

[en] English   [ar] العربية   [bg] български   [ca] català   [de] Deutsch   [el] ελληνικά   [es] español   [fr] français   [hr] hrvatski   [it] italiano   [ja] 日本語   [kn] ಕನ್ನಡ   [ko] 한국어   [mk] македонски   [ml] മലയാളം   [nb] bokmål   [nl] Nederlands   [pl] polski   [pt-br] português   [ru] русский   [sq] Shqip   [sr] српски   [tr] Türkçe   [uk] українська   [zh-cn] 简体中文   [zh-tw] 繁體中文  

 [FSF logosu]  “Özgür Yazılım Vakfı (FSF [Free Software Foundation]), bilgisayar kullanıcısı özgürlüğünü desteklemek için dünya çapında bir misyon ile kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Tüm yazılım kullanıcılarının haklarını savunuyoruz.”