Tento překlad nemusí obsahovat změny, které byly v článku provedeny po 2002-10-28 v anglickém originálu.

Přečtěte si prosím Příručku překladatele, kde se dozvíte, jak se zapojit do překladu tohoto článku.

Posudky GNU

Svobodný software není jen zábava programátorů, ale produktivně pomáhá lidem a byznysu všude na světě. Od tvůrců ornamentálních stužek po vědecké výzkumníky, pomáhá svobodný software stovkám tisíc lidí v jejich každodenní práci. Jeho vývoj pokračuje závratnou rychlostí, aby splnil všechny potřeby uživatelů ve všech typech aplikací.

Projekt GNU měl hlavní vliv na vývoj svobodného softwaru po více než jednu dekádu, vytvořil řadu důležitých nástrojů, jako robustní překladače, mocné textové editory a dokonce i plně funkční operační systém. Projekt byl odstartován v roce 1984 programátorem z MIT, Richardem Stallman, aby vytvořil svobodné prostředí podobné Unixu. Od té doby se přidaly tisíce programátorů ve snaze vytvořit svobodný, velmi kvalitní software, který by byl přístupný každému.


Zde jsou důkazy vyvracející mylné tvrzení, že svobodný software je nepraktický, nespolehlivý nebo že není podporován.


Další důkazy:


Pokud víte o dalších případech, kde se svobodný software osvědčil, rádi o vás uslyšíme a přidáme infromace o těchto důkazech na tuto stránku. Delší detailní důkazy jsou užitečnější než krátké. Informace posílejte na <gnu@gnu.org>.