Kullandığımız yazılımlar özgür değilse, özgürce yaşayamayız, çalışamayız veya öğrenemeyiz.
7 Ağustos'tan önce üye olun ve özgürlüklerinizi korumada özgür yazılım hareketine katılın! Devamını okuyun >

217
200 üye

Bu, orijinali İngilizce olan bir sayfanın çevirisidir.

Önerilen Copyleft Lisanslar

Bu sayfanın bakımı Özgür Yazılım Vakfı'nın Lisanslama ve Uyumluluk Labı tarafından yapılıyor. Çalışmalarımızı FSF'ye bağışta bulunarak destekleyebilirsiniz. Burada yanıtlanmamış bir sorunuz mu var? Diğer lisanslama kaynaklarımızı inceleyebilir veya licensing@fsf.org e-posta adresi üzerinden Uyumluluk Labıyla iletişim kurabilirsiniz.

Bu sayfa özgür yazılım projeleri ve ilişkili belgelendirme kullanımı için önerdiğimiz copyleft lisanslarını listeliyor.

Yazılım lisansları

Belgelendirme lisansları

Bu lisansları ne zaman ve neden önerdiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kendi çalışmalarınız için lisans nasıl seçilir yazısına bakabilirsiniz. Lütfen, yalnızca yukarıda listelenen lisansların copyleft lisanslar olduğunu unutmayın; bu kılavuzda ele alınan diğer lisanslar copyleft değiller veya çok daha dar bir durum için öneriliyorlar.

GNU lisanslar sayfasına geri dön

Bu sayfa şu dillerde mevcut:

[en] English   [de] Deutsch   [fr] français   [ja] 日本語   [pt-br] português   [ru] русский   [tr] Türkçe   [uk] українська   [zh-cn] 简体中文  

 [FSF logosu]  “Özgür Yazılım Vakfı (FSF [Free Software Foundation]), bilgisayar kullanıcısı özgürlüğünü desteklemek için dünya çapında bir misyon ile kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Tüm yazılım kullanıcılarının haklarını savunuyoruz.”