Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Чому освітнім установам слід застосовувати і викладати вільні програми

“Школи повинні вчити своїх дітей бути громадянами сильного,життєздатного, незалежного і вільного суспільства.”

Ось основні причини, чому університети і школи усіх рівнів повинні використовувати винятково вільні програми.

Поширення

Школи повинні навчити цінності поширення і обміну знаннями, подаючи приклад. Вільне програмне забезпечення підтримує освіту, дозволяючи спільно використовувати знання та засоби:

  • Знання. Багато молодих студентів мають талант для програмування; вони захоплені комп'ютерами і їм кортить дізнатися, як їхні системи працюють. Із власницьким програмним забезпеченням дана інформація є секретною, тому викладачі ніяк не зроблять її доступною для своїх студентів. Але якщо це вільне програмне забезпечення, то викладач може пояснити основні теми, а потім роздати вихідний код для студента, щоб він читав і вчився.
  • Засоби. Викладачі можуть роздачі студентам копії програм, які вони використовують у класі, щоб вони могли використовувати їх в домашніх умовах. Звільним програмним забезпеченням копіювання не лише незаборонене, а й заохочується.

Соціальна відповідальність

Комп'ютери стали невід'ємною частиною повсякденного життя. Цифрові технології трансформують суспільство дуже швидко, і навчальні заклади можуть впливати на майбутнє суспільства. Їхня місія полягає в тому, що студенти готові брати участь у вільному цифровому суспільстві шляхом навчання їх навичок, які зроблять для них легким управління своїм життям. Програмне забезпечення не повинно бути під владою компаній розробників, які приймають рішення в односторонньому порядку, що нічого не можна змінити. Освітні установи не повинні дозволяти розробникам власницького програмного забезпечення нав'язувати свою владу решті суспільства та його майбутньому.

Незалежність

Школи мають етичну відповідальність за зміст навчання, незалежно від певного продукту або конкретної потужної компанії. Крім того, через вибір використання вільного програмного забезпечення сама школа отримує незалежність від будь-яких комерційних інтересів і це дозволяє уникнути вендорів.

  • Компанії розробники власницького програмного забезпечення компанії використовують школи та університети в якості трампліну для залучення користувачів і нав'язування таким чином свого програмного забезпечення на суспільство в цілому. Вони пропонують знижки або навіть на безоплатній основі копії своїх власницьких програм у навчальні заклади, тому студенти будуть вчитися використовувати їх і стануть залежними від них. Після студентських років ні їм, ні їхнім майбутнім роботодавцям не будуть запропоновані копії програм зі знижкою. По суті, компанії роблять вербування шкіл та університетів у агенти, змушуючи людей перебувати у постійній довічній залежності.
  • Вільні ліцензії на програмне забезпечення не обмежені за терміном дії, а це значить, що як тільки вільне програмне забезпечення прийняте, то установи залишаються незалежними від виробника. Крім того, вільні ліцензії на програмне забезпечення надають користувачам право не тільки використовувати програмне забезпечення як вони хочуть, щоб копіювати його і поширювати його, але і модифікувати його, щоб задовольняти свої власні потреби. Тому якщо установа у кінцевому рахунку побажає реалізації тієї чи іншої функції в частині програмного забезпечення, то вони можуть залучити послуги будь-якого розробника, щоб виконати завдання, незалежно відпервісного постачальника.

Вивчення

При прийнятті рішення, де вони вчитимуться, все більше і більше студентів враховують, чи навчає університет інформатику і програмування з використанням вільного програмного забезпечення. Вільне програмне забезпечення означає, що студенти можуть вільно вивчати, як програми працюють і навчатися адаптувати їх для власних потреб. Вивчення вільного програмного забезпечення також допомагає у вивченні етики розробки програмного забезпечення та професійної практики.

Заощадження

Це очевидна перевага, яка припаде до вподоби відразу багатьом шкільнимадміністраторам, але це гранична вигода. Суть цього аспекту є те, що, будучи уповноваженими поширювати копії програм за безцінь або безкоштовно, школи можуть насправді допомогти сім'ям, які стикаються з фінансовими проблемами, таким чином, сприяючи справедливості та рівним можливостям навчання серед учнів.

Якість

Стабільні, безпечні і легко встановлювані вільні програмні рішення вже доступні для освіти. У будь-якому випадку висока продуктивність - це вторинне благо; кінцева мета - це свобода для користувачів комп'ютерів.