Tai yra originalaus puslapio anglų kalba vertimas.

Tux Paint

Apibūdinimas

Tux Paint yra daugeliui platformų tinkama piešimo programa, specialiai sukurta vaikams. Maži vaikai, net 3 metų amžiaus, nepatiria problemų ko nors ieškodami jos aiškioje ir intuityvioje sąsajoje, kurioje yra dideli mygtukai, identifikuojami pagal etiketę arba ikoną, kad vaikas lengvai juos atpažintų. Ekrano centre yra balta drobė, skirta vaiko piešimui, naudojantis labai įvairiais įrankiais ir plunksnakočiais. Pirmam susipažinimui, vaikas gali įkelti paveiksliukų kontūrus, skirtus nuspalvinimui, kaip spalvinimo knygutėje.

Ši programa turi visus dažniausiai naudojamus piešimo įrankius, tokius kaip linijos ir plunksnakočiai, skirtus laisvos rankos piešimui ir spalvinimui, geometrinės figūros, dydžio keitimas, trintukas, „Perdarymas“ ir „Anuliavimas“ parinktys, papildomai piešimo metu grojamas garsas ir specialus įrankis, vadinamas „Magija“, įspūdingiems efektams: vaivorykštei, blizgesiui, kreidai, suliejimui, apvertimui ir kitiems.

Kartu su Magiškuoju įrankiu, kita tarp vaikų populiari ypatybė yra „Štampas“, kuris tūri daugybę paveiksliukų ir iliustracijų, kurias galima „štampuoti“ ant drobės, tokias kaip augalai ir gėlės, gyvūnėliai, atostogų menas, planetos ir daug daugiau. Dauguma šių štampų jau būna programoje ir yra kitų – atskirų kolekcijų, kuriuos galima įdiegti. Daug naudotojų savo meninius darbus pateikia, kad šie būtų pridėti prie šios programos štampų; toliau, mes pamatysime pavyzdį, kaip šitą padarė grupė vienos Indijos mokyklos vaikų, taip praktikuodami programinės įrangos laisvę, kurią ši programa garantuoja.

Tux Paint prieinama daugiau kaip 80 kalbų, įskaitant mažumų ir iš dešinės į kairę kalbas. Tiek daug kalbų yra todėl, kad prisidėjo naudotojai iš viso pasaulio.

Siekiant sužinoti daugiau: FSF katalogas, Tux Paint oficiali svetainė

Kas ją naudoja ir kaip

Namų naudotojų komentarai ir mokyklų istorijos naudojant Tux Paint yra pateiktos oficialioje svetainėje. Yra pranešimų, kad ši programa yra viena iš labiausiai naudingų įrankių vaikams įgyjant bazinių kompiuterinės grafikos įgūdžių, kartu pateikiant jiems labai patrauklią aplinką. Tačiau, išskirtinė ypatybė, kuri Tux Paint padaro pageidautina tarp kitų, panašių piešimo programinės įrangos vaikams variantų, yra faktas, kad ji yra Laisva programinė įranga, reiškiant jos jokių apribojimų nebuvimą ir naudotojui suteikiamą visą eilę laisvių. Pavyzdžiui, viena iš tų laisvių yra ta, kad naudotojui leidžiama šią programą įdiegti į tiek darbo stočių, kiek tik reikia, o tai mokykloms yra ypatingai svarbu.

Dar viena svarbi laisvė, kurią Laisva programinė įranga garantuoja, yra laisvė modifikuoti programą taip, kad ją pritaikyti prie jos naudotojo poreikių ir išplatinti tos modifikuotos versijos kopijas. Būtent dėka šios laisvės, Tux Paint yra prieinama tokia gausybe kalbų, įskaitant tas, kuriomis šneka mažumų grupės. Iš tiesų, vertimus į mažiau paplitusias kalbas pateikė patys naudotojai. Taip gaunasi, nes dažniausiai kompanijos, kurių verslus sudaro nelaisvos programinės įrangos vystymas, prisiima veiklos planus, paremtus rinkos dydžiu: jei rinka nėra pakankamai didelė, kad užtikrintų pelną, jie įprastai vengia į ją investuoti.

Anthoorium gėlės paveikslas.

Paklausykite kaip studentas Malayalam kalba taria Anthoorium gėlės pavadinimą.

Appooppan Thaady gėlės paveikslas.

Paklausykite kaip studentas Malayalam kalba taria Appooppan Thaady gėlės pavadinimą.

Geras pavyzdys kaip programinės įrangos laisvė gali būti pritaikyta Tux Paint yra darbas, atliktas 11 ir 12 metų amžiaus mokinių iš Indijos Kerala valstijos VHSS1 Irimpanam mokyklos. Darbą sudarė eilės štampų įkėlimas į šią programą, sudarytų iš fotografijų, kurias padarė patys mokiniai. Jie fotografavo vietines gėles ir gautas skaitmenines nuotraukas apdorojo su laisva libre GNU paveikslų manipuliavimo programa GIMP, taip pat pridėdami kiekvienos gėlės pavadinimą angliškai ir Malayalam, vietine kalba. Kadangi Tux Paint turi garso funkciją, mokiniai taip pat savo balsais įrašė gėlių pavadinimus Malayalam, kad kai pasirenkama viena iš jų atspausti drobėje, naudotojas matys ir girdės tos gėlės pavadinimą Malayalam. Pasižiūrėkite ir atsisiųskite video ir SubRip subtitrus.

Papildoma naudinga veikla, kurią ši mokykla atliko taikant programos modifikavimo laisvę, buvo Tux Paint sąsajos išvertimas į Malayalam kalbą, kuria šnekama Kerala valstijoje.

Kodėl

Programos modifikavimo laisvė yra svarbus išteklius, kurį panaudojo ta mokykla, kad siektų toliau, nei apima bazinių kompiuterinės grafikos įgūdžių mokymas arba vaikų pramogavimas. Ji buvo panaudota jiems parodyti, kad informacinės technologijos nėra kažkas tokio, prie ko priskiriama, ne kažkas tokio, kas naudotojui turėtų būti sudaroma, bet instrumentas tarnauti naudotojams pagal jų reikalavimus.

Laisvė programą įdiegti visuose Laboratorijos kompiuteriuose taip pat buvo svarbi, kadangi ta mokykla turi ribotus ekonominius išteklius investuoti į licencijas. Tiems mokiniams platinant tos programos originalios ir modifikuotos versijų kopijas, ta mokykla ekonominį nepriteklių patiriančioms šeimoms suteikė paramą.

Rezultatai

Štampų į Tux Paint pridėjimas mokiniams buvo jaudinanti ir praturtinanti patirtis. Pirma, jie analizavo kaip programa veikia ir atrado mechanizmą, kurį programa naudoja štampų įgyvendinimui. Tada, jie išmoko kaip ši konkreti programos charakteristika leido pridėti štampus ir kaip tai padaryti. Paveikslų retušavimo eigoje jie taip pat įgijo išsamesnes GIMP žinias. Šis visas procesas jiems suteikė galimybę ne tik įgyti naujų techninių gebėjimų, bet taip pat atpažinti ir įvertinti vietinę florą. Visų svarbiausia, jie išmoko, kad bet kas, net ne programuotojai arba vaikai, gali, kai suteikiama programinės įrangos laisvė, iš tikrųjų įtakoti ir pagerinti informacines technologijas.


Kūrybinė grupė

Tux Paint Malayalam sąsajos ir vietinių gėlių paveikslai, Appooppan Thaady ir Anthoorium gėlių, taip pat ir abu garso failai yra Profesinės aukštesniosios pagrindinės mokyklos Irimpanam paslaugumas ir yra licencijuoti pagal CC-BY-SA, Creative Commons Priskyrimas - Analogiškas platinimas 3.0 Nepritaikyta jurisdikcijai licencija.

Vertėjo pastabos

  1. Nuo čia ir toliau, akronimai originalo kalba neverčiami.