Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Tux Paint

Опис

Tux Paint - це багатоплатформовий графічний редактор створений спеціально для дітей. Маленькі діти у віці від 3-х років не мають труднощів у пошуці свого шляху навколо власного простого та інтуїтивно зрозумілого інтерфейс, який має великі кнопки з чіткими піктограмами, що дитина може легко розпізнати їх. У центрі екрану знаходиться біле полотно для дитини, аби вона могла малювати з використанням найрізноманітніших інструментів та пензлів. Насамперед дитина може завантажити контурні зображення та зафарбувати їх, як у альбомі із замальовками.

Програма включає в себе всі найпоширеніші інструменти для малювання, такі як лінії і пензлі для вільного малювання і забарвлення, геометричні форми, розміри, ластик, команди „Повторити“ і „Відмінити“, а також музику, що грає під час малювання, і спеціальний інструмент під назвою „Магія“ для вражаючих ефектів: веселка, блиск, крейда, розмиття, дзеркальне відображення і багато іншого.

Поряд з інструментом „Магія“ іншою популярною серед дітей функцією є„Штамп“, який містить безліч малюнків і картинок, які можуть бути „штампуватися“ на полотні на кшталт рослин і квітів, тварин, святкових обкладинок, планет, і багато іншого. Багато хто з цих штампів надаються з програмою з коробки, а інші доступні як окремі збірки, які можуть бути встановлені. Багато користувачів вносять свої власні твори мистецтва, які включають як штампиу програми; тут ми побачимо приклад того, як це було зроблено групою дітей зі школи в Індії, тим самим втілюючи в життя свободу програмного забезпечення, яку гарантує програма.

Tux Paint доступна на понад 80 мов, у тому числі малопоширеними мовами, а також мовами, в яких пишуть справа-наліво. Таке велике число мов є результат внеску користувачів з усього світу.

Аби дізнатися більше відвідайте: Каталог ФВПЗ, Офіційний веб-сайт Tux Paint

Хто її використовує і як

Коментарі домашніх користувачів і історії від шкіл, які використовують Tux Paint, представлені на офіційному сайті. Існують повідомлення, що програма є одним з найкорисніших інструментів для дітей, аби виробити основні навички комп'ютерної графіки, забезпечуючи при цьому вельми привабливе середовище для них. Однак, прикметною особливістю, яка робить Tux Paint бажанішою за інші подібні програми малювання для дітей, є те, що вона вільне програмне забезпечення, тобто вона поставляється без обмежень будь-якого роду, і користувач надано ряд свобод. Наприклад, однією із свобод є те, що користувач може встановити програму, як завгодно багато робочих місць у міру необхідності, що особливо важливо для шкіл.

Іншою важливою свободою, яку надає вільне програмне забезпечення, - це свобода змінювати програму таким чином, щоб пристосувати її до потреб користувача, і поширювати копії зміненої версії. Саме завдяки цій свободі Tux Paint є на такому великому числі мов, навіть на тих, якими спілкується невелике число людей. Справді, переклади на малопоширені мови були зроблені самими користувачами. Це тому, що більшість компаній, чий бізнес полягає в розробці невільних програм, приймають політику на основі розміру ринку: якщо ринок не є достатньо великим, щоб забезпечити прибуток, вони, як правило, неохоче вкладають кошти у нього.

Зображення квітки антуріум.

Послухайте як студент вимовляє назву квітки антуріум на мові малаялам.

Зображення квітки Appooppan Thaady.

Послухайте вимову учнем назви квітки Appooppan Thaady на мові малаялам.

Гарний приклад, як свобода програмного забезпечення може бути застосовна до Tux Paint, наданий 11- та 12-річними учнями із школи Ірімпанам у штаті Керала в Індії. Робота полягала у додаванні серії штампів до програми із світлин, зроблених самими учнями. Вони зробили знімки автохтонних квітів та опрацювали цифрові зображення вільною GNU Image Manipulation Program GIMP, додавши назву кожної квітки на англійській та на місцевій мові малаялам. Оскільки Tux Paint має також функцію звуку, учні також записали своїми голосами назви квітoк на малаялам, тому коли одна з цих квіток буде вибрана для штампування на полотні користувач побачить і почує назву квітки на малаялам. Перегляньте і завантажте відео та субтитри SubRip.

Додатковою корисною діяльністю, зробленою цією школою через застосування свободи змінювати програму, був переклад інтерфейсу Tux Paint на мову малаялам, якою спілкуються у штаті Керала.

Чому

Свобода змінювати програму є важливим ресурсом, який був використаний школою, щоб вийти за межі сфери навчання базових навичок комп'ютерної графіки або розваги дітей. Вона була використана, аби показати їм, що інформаційна технологія не призначена для накладення на обмежень на користувача, а насправді є інструментом для обслуговування користувачів відповідно до їх вимог.

Свобода установки програми у всіх комп'ютерах в лабораторії була також важливою, бо школа має обмежені економічні ресурси, щоб інвестувати їх у купівлю ліцензій. Поширюючи копії оригінальної і модифікованої версії програми для учнів, школа надає допомогу сім'ям, які переживають економічні труднощі.

Результати

Додавання штампів Tux Paint було захоплюючим і корисним досвідом для учнів. По-перше, вони проаналізували, як працює програма і виявили механізм, використовуваний програмою для створення штампів. Потім вони дізналися, як ця риса програми дозволяє додавати штампи і як це зробити. Вони також придбали глибокі знання GIMP протягом операцій із зображеннями. Весь процес дав їм можливість не тільки розробляти нові технічні можливості, а й визначити і оцінити місцеву флору. Найголовніше, вони дізналися, що будь-хто, навіть не програміст, а звичайна дитина, може справді впливати на покращення інформаційної технології, коли програмному забезпеченню надається свобода.


Подяки

Зображення інтерфейсу Tux Paint на малаялам з рідними квітами Appooppan Thaady та Антуріум разом з звуковими файлами люб'язно надані професійною вищою школою Ірімпанам та ліцензовані під CC-BY-SA, Creative Commons - Із зазначенням автора - Розповсюдження на тих самих умовах 3.0 Неадаптована.