Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Стосовно Gnutella

В даний час “Gnutella” — це назва протоколу для розподіленого обміну файлами, в основному музичними. Крім того, іноді так називають і саму файлообмінну мережу, і першу програму для цієї мережі. Ситуація досить заплутана. Детальніше про витоки і про історію Gnutella написано у статті Вікіпедії.

Як би то не було, ця назва спочатку було грою слів “GNU” (розробники найпершої програми планували випустити свою роботу під ліцензією GNU GPL і, можливо, припускали зробити її частиною проекту GNU) і “Nutella” (улюблені ласощі цих розробників). Проте ні перша програма, ні пов'язані з нею сучасні проекти не є офіційно програмами GNU. Ми просили розробників Gnutella змінити назву, щоб не було плутанини; можливо, в майбутньому це станеться.

Існує кілька вільних програм, які реалізують протокол Gnutella. Це gtk-gnutella, mutella і gnucleus. Зверніть увагу, однак, що жодна з цих програм не є офіційною програмою GNU. У GNU є своя програма для однорангових мереж   GNUnet, у документації якої є огляд подібних протоколів.

Фонд вільного програмного забезпечення займається питаннями свободи зміни і копіювання програм; музика в коло наших завдань не входить. Але етичні питання копіювання програм і копіювання музичних записів у чомусь подібні. Деякі статті зі списку на сторінці філософії застосовні до питань копіювання не одних тільки програм. Деякі статті інших людей, на які ми посилаємося, теж мають відношення до музики.

Незалежно від того, обмін якого роду оприлюдненою інформацією відбувається, ми переконуємо людей відмовитися від припущення про те, що у якої-небудь людини або компанії є природне право забороняти обмін і диктувати, як саме людям дозволено користуватися інформацією. Навіть правова система США номінально відкидає цю антигромадську ідею.

Ця сторінка іншими мовами:

[en] English   [ca] català   [de] Deutsch   [es] español   [fr] français   [hr] hrvatski   [hu] magyar   [id] Indonesia   [ja] 日本語   [ko] 한국어   [nl] Nederlands   [pl] polski   [pt-br] português   [ro] română   [ru] русский   [uk] українська   [zh-cn] 简体中文   [zh-tw] 繁體中文  

 [логотип ФВПЗ] “Фонд вільного програмного забезпечення (ФВПЗ) — некомерційна організація, задачею якої є сприяння свободі користувачів комп'ютерів у всьому світі. Ми захищаємо права усіх користувачів програм”.