English [en]   català [ca]   Deutsch [de]   français [fr]   magyar [hu]   română [ro]   русский [ru]   Shqip [sq]   தமிழ் [ta]   українська [uk]  

Thanks to your support, 2015 marks 30 years of the FSF! In the next 30 years, we want to do even more to defend computer user rights. To kick off in that direction, we're setting our highest-ever fundraising goal of $525,000 by January 31st. Read more.

$525K
34% (178K)
Count me in

Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Право на вогонь!

Вчора ввечері, коли я був у барі, один хлопець попросив у мене вогнику. Раптово я зрозумів, що тут є попит і можна підзаробити, тож я погодився запалити йому цигарку за 10 пенсів, але я не просто дав йому вогню   я продав йому ліцензію на прикурювання його сигарети. Моя ліцензія на вогонь не дозволяла його нікому передавати: зрештою, вогонь був моєю власністю. Він був п'яний і подивився на мене, як на божевільного, але все-таки прикурив у мене (і, отже, прийняв ліцензію на користування вогнем). Зрозуміло, через пару хвилин я помітив, як його приятель попросив у нього прикурити, і він, до моєї люті, простягнув сигарету і створив піратську копію вогню! Я розсердився, встав і пішов у ту частину залу. Уявіть собі мій жах, коли я побачив, як його приятель почав давати прикурити сусідам направо і наліво! Незабаром все в тій стороні залу курили від мого вогню, не заплативши мені ні гроша. Оскаженівши, я почав ходити від однієї людини до іншої, виривати у них сигарети, кидати на землю і топтати їх.

Як не дивно, охорона викинула мене за двері, не виявивши жодногоповаги до моїх прав власності.

--Єн Кларк

[логотип ФВПЗ]“Наша місія    збереження, захист та підтримка свободи використання, вивчення, модифікації, копіювання і розповсюдження комп'ютерних програм, а також захист прав користувачів вільних програм”.

Фонд вільного програмного забезпечення - це провідна організація, відповідальна за розробку операційної системи GNU. Підтримайте GNU і ФВПЗ покупкою посібників і інших товарів, приєднанням до ФВПЗ в якості члена-партнера або пожертвуваннями прямо у фонд чи черезFlattr.

перейти на початок