Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Група освіти GNU

Група освіти GNU спочатку була створений для того, щоб побудувати розділ всередині веб-сторінки gnu.org , в якому, зокрема, розглядатиметься важливість використання вільного програмного забезпечення в галузі освіти. Ми вважаємо, що досягнення Проекту GNU, якщо ми хочемо мати ефективний позитивний вплив на суспільство в цілому, повинні бути застосовані у всіх областях освіти.

Команда являє собою відповідь на необхідність всебічного доступу в прийнятті вільного програмного забезпечення з боку освітніх установ. З технічною підтримкою і наявністю відповідних вільних освітніх програм, покращенням розуміння основ філософії GNU значно допоможуть в процесі прийняття рішень в моменти, коли школи та університети розглядають можливість установки або переходу на вільне програмне забезпечення. З цієї причини ми прагнемо підкреслити важливість етичних принципів вільного програмного забезпечення, тому що вони узгоджуються з цілями освітніх установ на всіх рівнях. Цей підхід буде з плином часу забезпечувати успіх і ефективність переходу на вільне програмне забезпечення. Підвищення обізнаності про ці принципи - основна мета нашої команди.

Ми заперечуємо проти будь-яких заходів, які вживають уряди або освітні установи, щоб ввести використання власницького програмного забезпечення та відповідних стандартів у школах. Ми відстоюємо право викладачів і учнів використовувати вільне програмне забезпечення у школі.

Нашою роботою ми хочемо надати докази того, що свободи, надані вільним програмним забезпеченням, живе не тільки в абстрактних теоріях, а їх можуть практикувати всі користувачі, у тому числі й освітні установи. Університети і школи можуть і повинні ефективно використовувати ці свободи, і наша мета показати, як.

З прицілом на майбутнє команда має намір зробити наступні кроки:

  • Пред'явити приклади освітніх установ по всьому світу, які успішно використовують і вчать вільне програмне забезпечення.
  • Показати приклади того, як вільні програми використовують освітні заклади, щоб поліпшили процес навчання і викладання.
  • Публікація статей про різні сторони, пов'язані з використанням вільногопрограмного забезпечення в освітніх установах.
  • Підтримка діалогу з викладачами та керівникам освітніхустанов, щоб зрозуміти їх труднощі, та надання допомоги.
  • Підтримка зв'язку з іншими групами по всьому світу, які віддані поширеннювільного програмного забезпечення у освіті.

Якщо ви зацікавлені в нашій роботі і хочете допомогти або якщо у вас єпитання чи пропозиції, або ви знаєте освітні установ з усього світу, якіслідують філософії GNU і успішно перейшли на вільне програмне забезпечення, будь ласка, повідомте нам на <education@gnu.org>.