English [en]   العربية [ar]   Deutsch [de]   ελληνικά [el]   español [es]   français [fr]   hrvatski [hr]   italiano [it]   日本語 [ja]   lietuvių [lt]   português do Brasil [pt-br]   русский [ru]   українська [uk]   简体中文 [zh-cn]  

ОсвітаАналіз випадківІндія →Амбедкарський громадський обчислювальний центр (AC3)

Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2018-08-12 у англійський оригінал. Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.

Амбедкарський громадський обчислювальний центр (AC3)

Наступна інформація надіслана нам групою добровольців, які працюють у Центрі.

Місцезнаходження

Центр розташований на плані Судхаршан (Sudharshan Layout) за шосе Баннерґата (Bannerghatta) у Бангалорі, штат Карнатака, Індія.

Про

Амбедкарський громадський обчислювальний центр - це не приватний чи муніципальний освітній заклад. Насправді це - обчислювальний освітній центр, створений молоддю з локальної групи під назвою Амбедкар Санґа, яка працює у нетрях регіону.

Центр був заснований в 2007 році з метою залучення до світу комп'ютерів знедолених дітей і молоді, які в іншому випадку мали б малу можливість увійти в контакт з цією технологією.

Група складається з 15 людей - юнаків та юнок віком до 13 до 23 років. Вони відвідували заняття тричі на тиждень по дві години кожне.

Мотивація

У районі, в якому знаходиться центр, розташований відсутні навіть основні життєві умови. Ми думаємо, що діти у цьому місці повинні відчувати у собі прагнення до свободи при навчанні роботи на комп'ютері, а вільне програмне забезпечення служить саме цій цілі. Вільні програми - це спосіб, через який слід говорити про свободу.

Як ми це робимо

Не було перехідного процесу. Ми просуваємо вільне програмне забезпечення і почали з прямого встановлення вільного програмного забезпечення на комп'ютери, які використовуються, тому у нас немає будь-яких серйозних особливих труднощів у налаштуванні системи. Наша основна проблема стосується нестачі обладнання. Ми використовуємо тільки ноутбуки, а потрібно нам стільки, скільки ми можемо їх отримати. В нашій роботі ми покладаємося на пожертви.

Прихильність до вільного програмного забезпечення

Ми маємо п'ять робочих станцій, усі з яких є ноутбуками, що працюють на повністю вільних операційних системах.

Усі використовувані нами програми є вільним програмним забезпеченням. Наприклад, ми використовуємо LibreOffice для електронних таблиць та для написання звичайних текстових документів, а GIMP для графіки.

Результати

Перегляд веб-сторінок з використанням вільного програмного забезпечення допомагає цій молоді мати доступ до безпечного і надійного підходу до навколишнього світу. Вільні графічні програми на кшталт GIMP дозволяють їм легко і вільно виражати свої творчі здібності.

Один з знедолених дітей, які відвідують заняття в центрі, досягнув великих вмінь у використанні GIMP. Його роботи представлені та продані на місцевій конференції з вільного програмного забезпечення. Фотографія праворуч показує врученням йому Річардом Столменом копії есе під назвою “Майбутнє - наше”, яке було створене у центрі.

Деякі з дітей, які відвідують наші заняття, відвідують також і комп'ютерні курси в школі. Вони кажуть, що навички, набуті ними в центрі, надали неоціненну допомогу у відвідуванні та успішного складання цих курсів.

Нам повідомили, що вагомі зусилля добровольців вільного програмного забезпечення поширюються в ці бідні райони міста з чудовими результатами. Якщо ви хочете внести свій внесок або подарувати ноутбуки для цієї групи, будь ласка, напишіть нам на <education@gnu.org>.

Зображення на цій сторінці доступне на умовах ліцензії CC-BY-SA, Із зазначенням автора - Розповсюдження на тих самих умовах 3.0 Неадаптована.

Більше прикладів у Індії
Назад до прикладів

TOP

[логотип ФВПЗ]“Фонд вільного програмного забезпечення (ФВПЗ) — некомерційна організація, задачею якої є сприяння свободі користувачів комп'ютерів у всьому світі. Ми захищаємо права усіх користувачів програм”.

JOIN SHOP