English [en]   Deutsch [de]   ελληνικά [el]   français [fr]   hrvatski [hr]   italiano [it]   日本語 [ja]   українська [uk]  

Associate members power up the Free Software Foundation. Help smash our goal of 700 new members or donate by December 31st!

Join

$45 502
$450 000

Освіта → Освітні проекти

Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Інші освітні групи і проекти

Існує декілька груп та організацій з усього світу, які дотримуються філософії GNU та працюють над проектами, які мають на меті принести вільне програмне забезпечення у освітню галузь. Деякі з них перераховані нижче. Якщо ваш проект підтримує лише вільне програмне забезпечення і у цьому списку його немає, то зв'яжіться з нами за адресою <education@gnu.org>, щоб повідомити нас про це.

Освітній проект ФВПЄ
"Освітня команда ФВПЗЄ існує, щоб підвищити обізнаність і принести вигоди вільного програмного забезпечення для усіх груп, що беруть участь у освіті. Вона спрямована на розробку юридичних актів, які забороняють дискримінацію вільного ПЗ і його користувачів. "
GURI
Guri - це група, яка народилася в італійській вищій школі в результаті програми, яку здійснювала неурядова організація Hipatia для підвищення обізнаності про роль вільного ПЗ у сфері освіти. Ґурі виступає проти зростаючої практики розгляду знань як матеріального об'єкту, що підлягає власності. Вона бореться, щоб змінити панівну культурну основу в Італії, яка запобігає впровадження деяких з найважливіших прав людини, просуваючи небезпечні загрози нашій свободі, такі як патенти на програмне забезпечення, несправедливі закони про авторське право, і прийняття закритого програмного забезпечення.

Цілями проекту Ґурі є перетворення системи освіти так, щоб вона була заснована виключно на вільному програмному забезпеченні та розширенні свобод, які воно дарує кожній галузі знань. Ґурі вірить у здатність освіти сформувати краще суспільство, навчаючи студентів важливості поширення та співпраці. Вона виступає і працює над створенням непірамідальної системи для поширення знання в якості фундаментального блага для людства, системи, в якій кожен зуміє брати активну участь і матиме доступ до знань без обмежень.

Для досягнення своїх цілей група вживає заходи в основному у вищій школі і університетах, організовуючи семінари та курси із сприянню поінформованості про етичні принципи вільного програмного забезпечення.

Hipatia
Hipatia - це міжнародна NGO (неурядова організація), яка закріплює право усіх людей на доступ, використання, створення, зміну та поширення знання. Вона утворена людьми з усього світу, які пропагувати ідеали руху вільного програмного забезпечення і працює в напрямку просування цих принципів на практиці. Hipatia підкреслює важливість використання вільного ПЗ у освіті; з цією метою її члени часто проводять семінари в освітніх установах, особливо в початковій і середній школі.

Назва групи походить від грецького філософа Іпатії.

IT@School
IT@School є проектом уряду штату Керала в Індії, який розпочався у 2001 році, щоб ввести інформаційно-комунікаційні технології у школи штату. У рамках проекту розроблено власну операційну систему GNU / Linux, яка в даний час використовується у понад 2600 школах штату. До навчання використання вільного програмного забезпечення були залучені тисячі учителів, шкільних координаторів та студентів.
OFSET
OFSET сприяє розвитку і зміцненню вільного програмного забезпечення для освітньої системи і в класі. Вона народилася у Франції, але його члени співпрацюють і працюють разом для досягнення спільних цілей по всьому світу при використанні Інтернету як засобу спілкування. Відкрита і відверта співпраця вчителів, розробників програмного забезпечення, перекладачів і авторів завжди була ключем до успіху діяльності OFSET.

Одним важливим досягненням групи OFSET є програмаDr. Geo, яка широко використовується для навчання геометрії. OFSET має також розроблений Freeduc-USB, який є завантажувальним образом USB, що містить корисні програми для класної кімнати.

Лабораторії Sugar
Лабораторії Sugar - це проект, який забезпечує навчальну платформу Sugar - інтерфейс спеціально розроблений, щоб полегшити використання комп'ютерів дітьми, з особливим акцентом на його використанні у освітньому середовищі.

ПЕРЕЙТИ НА ПОЧАТОК


[логотип ФВПЗ]“Наша місія    збереження, захист та підтримка свободи використання, вивчення, модифікації, копіювання і розповсюдження комп'ютерних програм, а також захист прав користувачів вільних програм”.

The Free Software Foundation is the principal organizational sponsor of the GNU Operating System. Support GNU and the FSF by buying manuals and gear, joining the FSF as an associate member, or making a donation, either directly to the FSF or via Flattr.