English [en]   Deutsch [de]   ελληνικά [el]   français [fr]   hrvatski [hr]   italiano [it]   日本語 [ja]   português do Brasil [pt-br]   українська [uk]   简体中文 [zh-cn]  

Освіта → Освітні проекти

Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2018-08-26 у англійський оригінал. Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.

Інші освітні групи і проекти

Існує декілька груп та організацій з усього світу, які дотримуються філософії GNU та працюють над проектами, які мають на меті принести вільне програмне забезпечення у освітню галузь. Деякі з них перераховані нижче. Якщо ваш проект підтримує лише вільне програмне забезпечення і у цьому списку його немає, то зв'яжіться з нами за адресою <education@gnu.org>, щоб повідомити нас про це.

Освітній проект ФВПЄ
"Освітня команда ФВПЗЄ існує, щоб підвищити обізнаність і принести вигоди вільного програмного забезпечення для усіх груп, що беруть участь у освіті. Вона спрямована на розробку юридичних актів, які забороняють дискримінацію вільного ПЗ і його користувачів. "
GURI
Guri - це група, яка народилася в італійській вищій школі в результаті програми, яку здійснювала неурядова організація Hipatia для підвищення обізнаності про роль вільного ПЗ у сфері освіти. Ґурі виступає проти зростаючої практики розгляду знань як матеріального об'єкту, що підлягає власності. Вона бореться, щоб змінити панівну культурну основу в Італії, яка запобігає впровадження деяких з найважливіших прав людини, просуваючи небезпечні загрози нашій свободі, такі як патенти на програмне забезпечення, несправедливі закони про авторське право, і прийняття закритого програмного забезпечення.

Цілями проекту Ґурі є перетворення системи освіти так, щоб вона була заснована виключно на вільному програмному забезпеченні та розширенні свобод, які воно дарує кожній галузі знань. Ґурі вірить у здатність освіти сформувати краще суспільство, навчаючи студентів важливості поширення та співпраці. Вона виступає і працює над створенням непірамідальної системи для поширення знання в якості фундаментального блага для людства, системи, в якій кожен зуміє брати активну участь і матиме доступ до знань без обмежень.

Для досягнення своїх цілей група вживає заходи в основному у вищій школі і університетах, організовуючи семінари та курси із сприянню поінформованості про етичні принципи вільного програмного забезпечення.

Hipatia
Hipatia - це міжнародна NGO (неурядова організація), яка закріплює право усіх людей на доступ, використання, створення, зміну та поширення знання. Вона утворена людьми з усього світу, які пропагувати ідеали руху вільного програмного забезпечення і працює в напрямку просування цих принципів на практиці. Hipatia підкреслює важливість використання вільного ПЗ у освіті; з цією метою її члени часто проводять семінари в освітніх установах, особливо в початковій і середній школі.

Назва групи походить від грецького філософа Іпатії.

IT@School
IT@School є проектом уряду штату Керала в Індії, який розпочався у 2001 році, щоб ввести інформаційно-комунікаційні технології у школи штату. У рамках проекту розроблено власну операційну систему GNU / Linux, яка в даний час використовується у понад 2600 школах штату. До навчання використання вільного програмного забезпечення були залучені тисячі учителів, шкільних координаторів та студентів.
OFSET
OFSET сприяє розвитку і зміцненню вільного програмного забезпечення для освітньої системи і в класі. Вона народилася у Франції, але його члени співпрацюють і працюють разом для досягнення спільних цілей по всьому світу при використанні Інтернету як засобу спілкування. Відкрита і відверта співпраця вчителів, розробників програмного забезпечення, перекладачів і авторів завжди була ключем до успіху діяльності OFSET.

Одним важливим досягненням групи OFSET є програмаDr. Geo, яка широко використовується для навчання геометрії. OFSET має також розроблений Freeduc-USB, який є завантажувальним образом USB, що містить корисні програми для класної кімнати.

Лабораторії Sugar
Лабораторії Sugar - це проект, який забезпечує навчальну платформу Sugar - інтерфейс спеціально розроблений, щоб полегшити використання комп'ютерів дітьми, з особливим акцентом на його використанні у освітньому середовищі.
TOP

[логотип ФВПЗ]“Фонд вільного програмного забезпечення (ФВПЗ) — некомерційна організація, задачею якої є сприяння свободі користувачів комп'ютерів у всьому світі. Ми захищаємо права усіх користувачів програм”.

JOIN SHOP