Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2020-07-31 у англійський оригінал. Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.

Вільні програми і освіта

Який стосунок вільні програми мають до освіти?

Свобода програм відіграє особливо важливу роль в освіті. Навчальні заклади всіх рівнів повинні використовувати і викладати вільні програми, тому що тільки ці програми дозволяють їм виконувати свої основні завдання: поширювати людські знання і готувати учнів до того, щоб стати порядними членами своєї спільноти. Вихідний текст і методи вільного програмного забезпечення є частиною знань людства. Невільні програми, навпаки, являють собою секретне, обмежене знання, що суперечить цілям навчальних закладів. Вільні програми сприяють освіті, невільні програми забороняють її.

Свобода програм — це не лише технічне питання; це етичне, соціальне та політичне питання. Це питання прав людини, які повинні бути у користувачів програм. Свобода і співпраця є основними цінностями вільного програмного забезпечення. Система GNU реалізує ці цінності і принцип обміну, оскільки обмін корисний і вигідний для прогресу людства.

Щоб дізнатися більше, прочитайте означення вільної програми і нашу статтю про те, чому програми повинні бути вільні (від слова “воля”).

Основи

Проект GNU організований у 1983 році Річардом Столменом для розробки вільної операційної системи   операційної системи GNU. У результаті сьогодні кожен може користуватися комп'ютером, не відмовляючись від свободи.

У цьому шестихвилинному відеозаписі Річард Столмен стисло і лаконічно пояснює принципи вільного програмного забезпечення і те, як вони пов'язані з освітою.

Файл відеозапису можна отримати у вільному форматі Ogg Theora (ogv). Текст цього відеозапису доступний на англійській, іспанській і інших мовах. Файли субтитрів у форматі SubRip також доступні на англійській, іспанській і інших мовах.

Ми шукаємо вільні освітні ігри або вільні ігри, які можна використовувати в освітніх цілях. Пишіть на <education@gnu.org>.

Подробиці


Ця сторінка іншими мовами:

[en] English   [ar] العربية   [ca] català   [de] Deutsch   [el] ελληνικά   [es] español   [fr] français   [hr] hrvatski   [it] italiano   [ja] 日本語   [ko] 한국어   [lt] lietuvių   [ml] മലയാളം   [nl] Nederlands   [pl] polski   [pt-br] português   [ru] русский   [sq] Shqip   [tr] Türkçe   [uk] українська   [zh-cn] 简体中文  

 [логотип ФВПЗ] “Фонд вільного програмного забезпечення (ФВПЗ) — некомерційна організація, задачею якої є сприяння свободі користувачів комп'ютерів у всьому світі. Ми захищаємо права усіх користувачів програм”.