Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2018-09-14 у англійський оригінал.

Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.

Порушення ліцензій GNU

Якщо ви думаєте, що виявили порушення GNU GPL, GNU LGPL, GNU AGPL або GNU FDL, спершу вам потрібно ретельно перевірити такі речі:

Якщо щось дійсно здається порушенням, то вам потрібноакуратно та докладно описати:

Чим більше у вас є цих подробиць, тим простіше правовласнику вирішити проблему.

Як тільки ви зберете подробиці, вам слід надіслати точний звітправовласнику пакунків, щодо яких допущено зловживання.Саме правовласник за законом уповноважений вживати заходів дляконтролю дотримання ліцензії.

Якщо правовласником є Фонд вільного програмногозабезпечення, будь ласка, надішліть звіт за адресою: <license-violation@gnu.org>. Важливо, щоб мимогли зв'язатися з вами для отримання подальших відомостей про порушення абопро продукт. Тому, якщо ви користуєтеся анонімним пересиланням, будь ласка,надайте який-небудь спосіб зворотного зв'язку. Якщо ви хотіли бзашифрувати свою кореспонденцію, пошліть коротке повідомлення, в якому про цейдеться, і ми зробимо відповідні кроки. Оскільки ФВПЗ схвалив принципигромадсько-орієнтованої охорони GPL , ви можете бути впевнені, що вашзвіт більше посприяє освіті порушників, а не покаранню їх за помилку.

Зверніть увагу, що GPL та інші ліцензії з копілефтом єліцензійними договорами в системі авторського права. Це означає, що тількиправовласники уповноважені діяти проти порушень. ФВПЗ реагує навсі виявлені порушення GPL щодо програм, права на якіналежать ФВПЗ, і ми пропонуємо підтримку будь-якому іншому правовласнику,який бажає чинити так само.

Однак ми не можемо діяти від свого імені, якщо авторські права нам неналежать. Тому обов'язково дізнайтеся, хто є правовласником,перед тим, як надіслати звіт про порушення.