English [en]   Deutsch [de]   ελληνικά [el]   français [fr]   hrvatski [hr]   italiano [it]   日本語 [ja]   Nederlands [nl]   português do Brasil [pt-br]   русский [ru]   українська [uk]   简体中文 [zh-cn]  

Освіта → Освітні матеріали

Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2018-04-21 у англійський оригінал. Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.

Вільні навчальні матеріали

Освітні вільні програми

У нашому розділі Вільні освітні програми ми наводимо деякі приклади, які вільні програми застосовуються освітніми закладами у світі і як вони втілюють на практиці чотири свободи, які вільне програмне забезпечення гарантує усім користувачам.

Ми шукаємо вільні освітні ігри або вільні ігри, які можна використовувати в освітніх цілях. Пишіть на <education@gnu.org>.

Інші навчальні матеріали

Вільні навчальні матеріали, як і вільне програмне забезпечення, - це питання свободи, а не ціни. Мова йде про перенесення принципів вільного програмного забезпечення на загальне знання та навчальні матеріали. Знання повинне бути корисним і доступне усім без обмеження і не повинно розглядатися як власність. Це не вид споживчих товарів, який псується із плином часу або зношується при використанні, як пара туфель. Знання - це природний рясний ресурс, який покращується із використанням: чим більше він використовується і проходить навколо, тим більше він зростає на благо усіх. Введення заходів, спрямованих на користь власності на знання, з урахуванням запобігання людей від доступу, використання або обміну знаннями, — це змова, яка пригнічує людський поступ.

Ці принципи свободи знання завжди були у дусі проекту GNU. У 1999 році він формально запровадив поняттяВільної універсальної енциклопедії і навчальних матеріалів, у рамках якого був виконаний проект Вікіпедії.

На цих сторінках ми перераховуємо список освітніх ресурсів і проектів, які слідують принципам проекту GNU. Деякі з них є освітніми установами, що пропонують курси на філософські та технічні аспекти вільного програмного забезпечення.

Вікіпедія
Написана у співпраці тисяч добровольців з усього світу, Вікіпедія на сьогоднішній день є кращим прикладом знання, яке доступне усім і може використовуватися всіма без обмежень. Вікіпедія дозволяє читачам копіювати, використовувати й адаптувати статті, за умови, що буде вказано джерело і похідні твори випускаються на тих же умовах (ознайомтеся з копілефтом).
Проект Гутенберг
Цей проект пропонує книги із загальними знаннями, які вільні і безкоштовні. Він видає цифрову версію звичайного тексту для суспільного надбання. Якщо ви шукаю копію класичної книги, то варто почати пошук тут.

Вони мають вельми зрозуміле пояснення про різницю між безкоштовним і вільним друкованим матеріалом.

Проект GNU
Ми надаємо список вільних книг, пов'язаних із документацією про вільне програмне забезпечення і ми робимо підручники GNU доступними у мережі. Усі книги опубліковані Фондом вільного програмного забезпечення є вільними у розумінні свободи.
Вільна технологічна академія
Вільна технологічна Академія (ВТА) є спільною ініціативою від декількох навчальних закладів у різних країнах. Вона покликана сприяти суспільству, яке дозволяє всім користувачам вчитися, брати участь і розвивати існуючі знання без обмежень. ВТА пропонує мережні програми рівня магістр з модульними курсами про вільні технології. Ці курси викликаються повністю онлайн у віртуальному кампусі на базі сумісній інфраструктурі Campus Project.

ВТА — результат співпраці між інститутом вільного знання, відкритим університетом Каталонії (Іспанія) і відкритим університетом Нідерландів. Велика група асоційованих партнерів додає до установчої бази мережу організацій, які поділяють загальну зацікавленість у наданні курсів у сфері вільних технологій. ВТА безперервно розширює поточну мережу партнерів і співробітників і закликає як осіб, так і організацій зробити свій внесок у спільноту.

TOP

[логотип ФВПЗ]“Фонд вільного програмного забезпечення (ФВПЗ) — некомерційна організація, задачею якої є сприяння свободі користувачів комп'ютерів у всьому світі. Ми захищаємо права усіх користувачів програм”.

JOIN SHOP