Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2022-04-16 у англійський оригінал.

Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.

GCompris

Опис

GCompris є багатоплатформним всеохоплюючим освітнім пакетом для дітей віком від двох до десяти років і є частиною проекту GNU. Містить понад 140 розважальних дії, які допомагають дітям у віці до освоїти навички, такі, як розпізнавання букв і цифр, використання миші і клавіатури, основні алгебраїчні вправи, читання аналогових годин, векторна графіка, навчання мови через гру, і багато іншого. Програма включає в себе простий аналізатор тексту для створення документів з основними засобами форматуванням тексту. Друга особливість - це інструмент для створення анімації, який можна використовувати як простий і ефективний спосіб збагачення оповідань і таким чином, покращити спілкування з дітьми і допомагати їм у самовираженні.

Усі дії у GComprisu згруповані на жовтій панелі зліва екрану, звідки дитина може вибирати, як тільки програма починає працювати. Такий дизайн спрощує додавання нових видів діяльності або коригування програми для певних потреб. Сама програма, і всі дії доступні на багатьох різних мовах.

Для подробиць: Каталог ФВПЗ , Офіційний веб-сайт GCompris

Хто і як використовує програму

Підлаштований під дії дизайн GCompris робить програму гнучкою і легкою для певних умов. Один приклад інноваційного використання програми у роботі Проект всередині штат Керала в Індії. Проект має на меті принести переваги вільногопрограмного забезпечення для людей з обмеженими можливостями, які живуть в цій країні. Встановили, що GCompris потужний інструмент для покращення спілкування і рухових навичок осіб з розумовою недостатністю, наприклад дітей з аутизмом. Проект використовує і підлаштовує програму для конкретних потреб цільової громади.

Команда Проекту Insight вбудувала модуль для підготовки викладачів, що надає інструкції про те, як використовувати різні дії GCompris при роботі з дітьми із особливими потребами, для того, щоб допомогти цим дітям набути здатність, як як координація очей і рук, пам'яті, слуху і розширення можливостей уваги дитини. Модуль застосовується на різних рівнях освіти, від дошкільного до молодшого шкільного віку. Крім того, батькам і педагогам надається невеличкий довідник, який допомагає їм зрозуміти, як використовувати програмне забезпечення щоб поліпшити дитячі навички.

GCompris використовується також для надання допомоги дітям старшого віку, щоб зрозуміти зв'язок між числами, дізнатися основні арифметичні операції, тренувати їхнє аналітичне мислення і покращити комунікативні навички, а також правопис, читання і письмо.

Чому

Вчителі повідомляють, що їм дуже легко включити GCompris в їхній навчальний план, бо діти вважають програму зрозумілою і цікавою для використання. Програма також відмінний засіб для дітей і дорослих з розумовою недостатністю.

GCompris став важливим засобом для прискорення процесу дитячого навчання у країнах, що розвиваються, як Індія, бо це єдина можливість для дитини познайомитися з комп'ютерами, за час навчання у школі. У школі комп'ютер часто спільний і діти мають обмежений час доступу до нього окремо .GCompris проста у використанні і інтуїтивно зрозуміла, тому особливо корисна у таких середовищах, бо практично потрібно дуже мало часу для того, щоб зрозуміти, як працює програма. Із GCompris діти швидко розвивають руховінавички, необхідні для використання комп'ютера.

Результати

GCompris поважає основні свободи користувача і це дозволило розробникам та експертам Проекту переглянути адаптації програмного забезпечення потребдітей, створюючи нові види діяльності і запропонувавши новаторське використанняпрограми для надання допомоги дітям із аутизмом і їх батькам. КомандаПроект також вправі поширювати екземпляри зміненоїверсії вчителів і батьків, які можуть міняти програму для використання в домашніх умовах безобмеження. Модифікована версія виявилася ефективною в удосконаленніакадемічного та функціонального потенціалу дітей з обмеженими розумовими здібностями.