English [en]   Deutsch [de]   français [fr]   hrvatski [hr]   română [ro]   русский [ru]   українська [uk]  

Thanks to your support, 2015 marks 30 years of the FSF! In the next 30 years, we want to do even more to defend computer user rights. To kick off in that direction, we're setting our highest-ever fundraising goal of $525,000 by January 31st. Read more.

$525K
26% (138K)
Count me in

Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Необов'язкова свобода не достатня

Наявні дистрибутиви, рекомендувати які ми утримуємося; вони пропонують користувачеві можливість встановлення тільки вільних програм. Завдяки цій можливості користувач, який досить цінує свободу і думає про це питання, може змусити ці дистрибутиви поважати його свободу.

Дистрибутив, який пропонує цю можливість, явно кращий, ніж той, який її не пропонує. Але ця можливість не достатня для того, щоб дистрибутив цілком можна було б рекомендувати в загальному випадку. В кінці - решт, більшість людей в нашій спільноті не усвідомлюють цієї проблеми. Ми не можемо очікувати, що більшість з них відмовиться від невільних програм тільки тому, що дистрибутив пропонує їм спосіб зробити це.

Отже, якщо ми розглядаємо питання про те, чи рекомендувати дистрибутив, нампотрібно розглянути те, кому ми його порекомендували б. Наприклад, це могли ббути:

  1. Конкретні прихильники вільного програмного забезпечення, які, як мизнаємо, будуть докладати зусиль, щоб уникати невільних програм.
  2. Велика група, наприклад, широка публіка.

У першому випадку ми могли б рекомендувати дистрибутив, якщо він надає зрозумілий і надійний спосіб відмовитися від невільних програм.

Однак для того, щоб рекомендувати дистрибутив широкій публіці, нам потрібно наполягати на критеріях, якими ми користуємося в даний час: явний намір не пропонувати та не рекомендувати жодних невільних програм. Лише таким чином ми можемо бути впевнені, що дистрибутив не призведе людей до встановлення якої-небудь з них.

[логотип ФВПЗ]“Наша місія    збереження, захист та підтримка свободи використання, вивчення, модифікації, копіювання і розповсюдження комп'ютерних програм, а також захист прав користувачів вільних програм”.

Фонд вільного програмного забезпечення - це провідна організація, відповідальна за розробку операційної системи GNU. Підтримайте GNU і ФВПЗ покупкою посібників і інших товарів, приєднанням до ФВПЗ в якості члена-партнера або пожертвуваннями прямо у фонд чи черезFlattr.

перейти на початок