English [en]   العربية [ar]   català [ca]   Deutsch [de]   français [fr]   日本語 [ja]   한국어 [ko]   polski [pl]   русский [ru]   українська [uk]   简体中文 [zh-cn]   繁體中文 [zh-tw]  

Associate members power up the Free Software Foundation. Help smash our goal of 700 new members or donate by December 31st!

Join

$75 004
$450 000

Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Чому видавцям слід користуватися GNU FDL

Річард Столмен

Можуть укладачі документації заробляти гроші підготовкою вільної документації для вільних програм? Ми всерйоз сподіваємося на це, і тому в нас є Ліцензія вільної документації GNU.

GFDL задумана як спосіб залучити комерційних видавців до фінансування вільної документації, не обмежуючи ніяких життєво важливих свобод. “Тексти для обкладинки” та деякі інші аспекти цієї ліцензії, які стосуються обкладинки, титульного аркуша, історії, схвалень, додані для того, щоб зробити ліцензію привабливою для комерційних видавців книг, авторам яких платять за роботу. Щоб посилити цю привабливість, при складанні GFDL я спеціально консультувався як з персоналом видавничих фірм, так і з юристами, укладачами вільної документації, а також іншими членами спільноти.

Щонайменше від двох комерційних видавців посібників для програм я чув, що вони зацікавлені у застосуванні цієї ліцензії. Майбутнє ніколи не можна впевнено передбачити, але здається, що GFDL представляє реальну можливість успішної побудови суспільної системи, в якій комерційні видавці будуть платити людям за складання комерційних вільних посібників для вільних програм.

ПЕРЕЙТИ НА ПОЧАТОК


[логотип ФВПЗ]“Наша місія    збереження, захист та підтримка свободи використання, вивчення, модифікації, копіювання і розповсюдження комп'ютерних програм, а також захист прав користувачів вільних програм”.

The Free Software Foundation is the principal organizational sponsor of the GNU Operating System. Support GNU and the FSF by buying manuals and gear, joining the FSF as an associate member, or making a donation, either directly to the FSF or via Flattr.