[en] English   [ar] العربية   [cs] čeština   [de] Deutsch   [el] ελληνικά   [es] español   [fr] français   [hr] hrvatski   [it] italiano   [ja] 日本語   [lt] lietuvių   [nl] Nederlands   [pt-br] português   [ru] русский   [tr] Türkçe   [uk] українська   [zh-cn] 简体中文  

ŠvietimasIšsamiai → Kodėl švietėjiškos institucijos turėtų naudoti ir mokyti Laisvą programinę įrangą

Šiame vertime gali nebūti pakeitimų, padarytų nuo 2017-07-20 ir esančių originale anglų kalba. Jums reikėtų pažiūrėti tuos pakeitimus. Šio straipsnio vertimų palaikymo informaciją prašome pamatykite Vertimų PERSKAITYKITEMANE.

Kodėl švietėjiškos institucijos turėtų naudoti ir mokyti Laisvą programinę įrangą

„Mokyklos jų mokinius turėtų mokyti būti stiprios, gebančios, nepriklausomos ir laisvos visuomenės piliečiais.“

Šios yra pagrindinės priežastys kodėl visų lygių universitetai ir mokyklos turėtų naudoti išskirtinai Laisvą programinę įrangą.

Dalinimasis

Mokyklos turėtų mokyti dalinimosi vertybės parodydamos pavyzdį. Laisva programinė įranga palaiko švietimą leisdama dalintis žiniomis ir įrankiais:

Socialinė atsakomybė

Kompiuterija tapo esmine kasdieninio gyvenimo dalimi. Skaitmeninė technologija visuomenę transformuoja labai greitai ir mokyklos turi įtaką visuomenės ateičiai. Jų misija yra paruošti mokinius dalyvauti laisvoje skaitmeninėje visuomenėje juos mokant įgūdžių, kad jiems būtų lengva perimti jų pačių gyvenimų valdymą. Programinė įranga neturėtų būti programinės įrangos autoriaus galioje, kuris vienpusiškai priima sprendimus, kurių niekas kitas negali pakeisti. Švietėjiškos institucijos nuosavybinės programinės įrangos kompanijoms neturėtų leisti primesti jų galią likusiai visuomenei ir jos ateičiai.

Nepriklausomybė

Mokyklos turi etinę atsakomybę mokyti jėgos, ne priklausomumo nuo vienintelio produkto ar konkrečios galingos kompanijos. Dar daugiau, pasirenkant naudoti Laisvą programinę įrangą, pati mokykla įgyja nepriklausomybę nuo bet kokių komercinių interesų ir ji išvengia prisirakinimo prie pardavėjo.

Mokymasis

Kai sprendžia kur jie mokysis, daugiau ir daugiau mokinių svarsto ar universitetas moko kompiuterių mokslo ir programinės įrangos vystymo naudojant Laisvą programinę įrangą. Laisva programinė įranga reiškia, kad mokiniai yra laisvi studijuoti kaip programos veikia ir išmokti kaip jas pritaikyti prie jų pačių poreikių. Mokymasis apie Laisvą programinę įrangą taip pat padeda mokantis programinės įrangos vystymo etikos ir profesinės praktikos.

Taupymas

Tai yra akivaizdus privalumas, kuris iškart sužavės daug mokyklos administratorių, bet tai yra menka nauda. Pagrindinis šio aspekto akcentas yra tas, kad turint leidimą platinti programų kopijas už mažą arba jokią kainą, mokyklos gali šeimoms, susiduriančioms su finansiniais sunkumais, tikrai padėti, taip skatinant teisingumą ir tarp mokinių lygias galimybes mokytis.

Kokybė

Stabilūs, saugūs ir lengvai įdiegiami Laisvos programinės įrangos sprendimai švietimui jau yra prieinami. Bet kuriuo atveju, veikimo puikumas yra antrinė nauda; svarbiausias tikslas yra kompiuterio naudotojų laisvė.

TOP

[FSF logotipas] “The Free Software Foundation (FSF) is a nonprofit with a worldwide mission to promote computer user freedom. We defend the rights of all software users.”

JOIN SHOP