English [en]   čeština [cs]   Deutsch [de]   ελληνικά [el]   español [es]   français [fr]   hrvatski [hr]   italiano [it]   日本語 [ja]   lietuvių [lt]   Nederlands [nl]   português do Brasil [pt-br]   русский [ru]   українська [uk]  

Associate members power up the Free Software Foundation. Help smash our goal of 700 new members or donate by December 31st!

Join

$62 176
$450 000

ОсвітаУ глибину → Чому освітнім установам слід застосовувати і викладати вільні програми

Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2017-07-20 у англійський оригінал. Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.

Чому освітнім установам слід застосовувати і викладати вільні програми

"Школи повинні вчити своїх дітей бути громадянами сильного,життєздатного, незалежного і вільного суспільства".

Ось основні причини, чому університети і школи усіх рівнів повинні використовувати винятково вільні програми.

Поширення

Школи повинні навчити цінності поширення і обміну знаннями, подаючи приклад. Вільне програмне забезпечення підтримує освіту, дозволяючи спільно використовувати знання та засоби:

Соціальна відповідальність

Комп'ютери стали невід'ємною частиною повсякденного життя. Цифрові технології трансформують суспільство дуже швидко, і навчальні заклади можуть впливати на майбутнє суспільства. Їхня місія полягає в тому, що студенти готові брати участь у вільному цифровому суспільстві шляхом навчання їх навичок, які зроблять для них легким управління своїм життям. Програмне забезпечення не повинно бути під владою компаній розробників, які приймають рішення в односторонньому порядку, що нічого не можна змінити. Освітні установи не повинні дозволяти розробникам власницького програмного забезпечення нав'язувати свою владу решті суспільства та його майбутньому.

Незалежність

Школи мають етичну відповідальність за зміст навчання, незалежно від певного продукту або конкретної потужної компанії. Крім того, через вибір використання вільного програмного забезпечення сама школа отримує незалежність від будь-яких комерційних інтересів і це дозволяє уникнути вендорів.

Вивчення

При прийнятті рішення, де вони вчитимуться, все більше і більше студентів враховують, чи навчає університет інформатику і програмування з використанням вільного програмного забезпечення. Вільне програмне забезпечення означає, що студенти можуть вільно вивчати, як програми працюють і навчатися адаптувати їх для власних потреб. Вивчення вільного програмного забезпечення також допомагає у вивченні етики розробки програмного забезпечення та професійної практики.

Заощадження

Це очевидна перевага, яка припаде до вподоби відразу багатьом шкільнимадміністраторам, але це гранична вигода. Суть цього аспекту є те, що, будучи уповноваженими поширювати копії програм за безцінь або безкоштовно, школи можуть насправді допомогти сім'ям, які стикаються з фінансовими проблемами, таким чином, сприяючи справедливості та рівним можливостям навчання серед учнів.

Якість

Стабільні, безпечні і легко встановлювані вільні програмні рішення вже доступні для освіти. У будь-якому випадку висока продуктивність - це вторинне благо; кінцева мета - це свобода для користувачів комп'ютерів.

ПЕРЕЙТИ НА ПОЧАТОК


[логотип ФВПЗ]“Наша місія    збереження, захист та підтримка свободи використання, вивчення, модифікації, копіювання і розповсюдження комп'ютерних програм, а також захист прав користувачів вільних програм”.

The Free Software Foundation is the principal organizational sponsor of the GNU Operating System. Support GNU and the FSF by buying manuals and gear, joining the FSF as an associate member, or making a donation, either directly to the FSF or via Flattr.