English [en]   العربية [ar]   català [ca]   Deutsch [de]   español [es]   français [fr]   hrvatski [hr]   italiano [it]   日本語 [ja]   polski [pl]   português do Brasil [pt-br]   română [ro]   русский [ru]   slovenčina [sk]   українська [uk]  

Thanks to your support, 2015 marks 30 years of the FSF! In the next 30 years, we want to do even more to defend computer user rights. To kick off in that direction, we're setting our highest-ever fundraising goal of $525,000 by January 31st. Read more.

$525K
26% (138K)
Count me in

Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Вільні дистрибутиви GNU/Linux

This page is maintained by the Free Software Foundation's Licensing and Compliance Lab. You can support our efforts by making a donation to the FSF. Have a question not answered here? Check out some of our other licensing resources or contact the Compliance Lab at licensing@fsf.org.

The Фонд вільного програмного забезпечення не несе відповідальності за інші сайти, ні за їхнє своєчасне оновлення.

На цій сторінці перераховані дистрибутиви GNU/Linux, які є повністю вільними. Всі нижчеперелічені дистрибутиви можна встановити на жорсткий диск комп'ютера; більшість можна застосовувати без установки.

Ми не намагаємося судити або зіставляти дистрибутиви на основі якого б то не було критерію, крім свободи; таким чином, ми перераховуємо їх у алфавітному порядку. Ми радимо вам прочитати ці короткі описи, а ще краще   вивчити їхні сайти та іншу інформацію, щоб вибрати найзручніший для вас..

Ці дистрибутиви   самодостатні і готові до застосування системи, розробники яких заявили про намір дотримуватися Рекомендацій для систем вільних дистрибутивів. Це означає, що ці дистрибутиви будуть включати в себе і пропонувати винятково вільні програми. Вони будуть відмовлятися від невільних програм, невільних платформ програмування, невільних драйверів, невільних “ляпок” у програмах для пристроїв, невільних ігор і будь-якого іншого невільного програмного забезпечення, а також невільних посібників чи документації.

Якщо один з цих дистрибутивів коли-небудь і включає або пропонує щось невільне, то це відбувається помилково, і розробники мають намір видаляти це. Якщо ви знайшли невільні програми або документацію в одному з цих дистрибутивів, то ви можете повідомити про проблеми і заробити долари GNU, поки ми поінформуємо розробників, щоби вони виправили проблему.

Виправлення помилок, пов'язаних зі свободою   етична вимога до дистрибутивів, перерахованих тут; отже, ми наводимо тільки дистрибутиви, які в даний час підтримуються людьми, готовими виправляти такі помилки.

Ми сподіваємося, що інші дистрибутиви стануть повністю вільними і що коли-небудь ми зможемо занести їх сюди.

Дистрибутив Опис
BLAG Linux та GNU BLAG (BLAG Linux and GNU — BLAG Linux і GNU) дистрибутив GNU/Linux, який базується на дистрибутиві Fedora.
Dragora Dragora, незалежний дистрибутив GNU/Linux, заснований на принципах простоти.
Dynebolic Dynebolic, дистрибутив GNU/Linux, що приділяє особливу увагу редагуванню звуку і відео.
gNewSense gNewSense, дистрибутив GNU/Linux, заснований на Debian і фінансований Фондом вільного програмного забезпечення.
Musix GNU+Linux Musix GNU+Linux дистрибутив GNU/Linux, заснований на Knoppix, приділяє особливу увагу відтворенні звуку і суміжних задачах.
Parabola GNU/Linux Parabola GNU/Linux дистрибутив, заснований на Arch, найважливішим завданням якого є досягнення простоти управління системою і пакетами.
Trisquel Trisquel, дистрибутив GNU/Linux, заснований на Ubuntu, орієнтований на невеликі підприємства, домашнє користування та освітні центри.
Ututo Ututo XS - дистрибутив GNU/Linux на основі Gentoo. Це була перша повністю вільна операційна система GNU/Linux, яку визнав проект GNU.

Далі слідує список дистрибутивів невеликих систем. Ці дистрибутиви призначені для пристроїв з обмеженими ресурсами, наприклад, бездротових маршрутизаторів. Вільний дистрибутив невеликої системи не самостійний, але повинна бути можливість розробляти і збирати його в одній з повних вільних систем, перерахованих вище, можливо, з допомогою вільних засобів розробки, розповсюджуваних з самим дистрибутивом цієїневеликої системи.

Дистрибутив Опис
libreCMC libreCMC   вбудований дистрибутив GNU/Linux для пристроїв з дуже обмеженими ресурсами. Хоча, в першу чергу, він призначений для маршрутизаторів, також пропонує підтримку широкого спектру пристроїв і застосувань.
Librewrt GNU/Linux-Libre Librewrt GNU/Linux-Libre, дистрибутив для комп'ютерів з мінімальнимиресурсами, таких як Ben Nanonote, бездротові маршрутизатори на базі ath9kта інша апаратура.

Багато з цих дистрибутивів можна отримати не тільки на їх власних сайтах, але й на mirror.fsf.org. Ви можете користуватися ним для отримання і створення дзеркала, переважно з допомогою rsync. Розробники вільних дистрибутивів можуть запросити дзеркало для свого проекту, написавши системним адміністраторам ФВПЗ.

Вільні дистрибутиви систем, які базуються не на GNU, перераховані в окремому файлі.

Окремо ми перераховуємо компанії, які продають техніку з попередньо встановленим вільним дистрибутивом Linux.

Окремі пакети GNU (більшість з яких включається в ці вільні дистрибутиви) описуються окремо.

Виявили щось пропущене нами?

Ви знаєте дистрибутив, який ви очікували знайти в нашому списку і не знайшли? Спочатку звіртеся з нашою сторінкою про те, чому нами не схвалені деякі популярні дистрибутиви. На цій сторінці викладені причини, з яких кілька широко відомих дистрибутивів не відповідає нашим рекомендаціям. Якщо дистрибутив не перераховано навіть там, а ви вважаєте, що він відповідає нашим рекомендаціям, розкажіть, будь ласка, розробникам дистрибутиву про цю сторінку та попросіть їх зв'язатися з нами — ми хотіли б з ними поговорити.

Якщо ви підтримуєте дистрибутив, який дотримується Рекомендацій для вільних дистрибутивів систем і хочете, аби він був тут згаданий, надішліть, будь ласка, нам за адресою <webmasters@gnu.org> короткий опис і посилання на сайт проекту. Після цього ми розповімо вам детальніше про наш процес оцінки і незабаром приступимо до нього. Чекаємо ваших листів!

[логотип ФВПЗ]“Наша місія    збереження, захист та підтримка свободи використання, вивчення, модифікації, копіювання і розповсюдження комп'ютерних програм, а також захист прав користувачів вільних програм”.

Фонд вільного програмного забезпечення - це провідна організація, відповідальна за розробку операційної системи GNU. Підтримайте GNU і ФВПЗ покупкою посібників і інших товарів, приєднанням до ФВПЗ в якості члена-партнера або пожертвуваннями прямо у фонд чи черезFlattr.

перейти на початок