Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Ірімпанамська річна вища середня школа

Наступний звіт базується на інформації, наданій нам працівниками школи.


Місцезнаходження

Школа розміщена у Ірімпанамі - місцевості біля міста Тріпунітура у окрузі Ернакулам штату Керала, Індія.

Про

Заснована в 1940 році., Ірімпанамська річна вища середня школа є приватною школою, яку підтримує штат. Вона дає знання від верхнього основного до високого середнього рівня (класи з 5 до 7 від 8 до 10 відповідно). Майже 1000 учнів від 10 до 15 років відвідують школу.

Мотивація

Наш заклад приділив особливий інтерес просуванню основних аспектів філософії проекту GNU на кшталт свободи обміну знаннями і свобода співпраці з нашим громадою для вдосконалення комп'ютерних програм. Ця обізнаність про swathanthra (1) - це значною мірою результатом того, що ми дізналися на засіданнях організованих Індійською групою вільних користувачів (ILUG-Кочін) в сусідньому місті Кочіні. Крім того, участь у цих зустрічах допомогла нам працювати у тісному зв'язку з спільнотою вільного програмного забезпечення.

Як ми це робимо

Перехід на вільне програмне забезпечення в нашій школі був результатом проекту, розробленого і заснованого урядом штату Керала під назвою IT@School. Проект, заснований у 2001 році., розпочався з кілька тисяч шкіл в штаті Керала і у 2006 році вони перейшли повністю на вільне програмне забезпечення.

Фотографії учнів на заході, присвяченому вільному програмному забезпеченню.

Учні на заході, присвяченому вільним програмам, який організувала SSK VHSS у Ірімпаранамі.

Курси для вчителів були організовані урядом, аби навчити їх основ нової вільної операційної системи і процесу її установки. Нова система була налаштована вперше SPACE,агенством, що базується у штаті Керала, який сприяє використанню вільного програмного забезпечення в приватному та громадському секторах. SPACE, а також місцеві групи користувачів swathanthra програмного забезпечення зіграли важливу роль під час процесу надання постійної підтримки вчителям. Один з семінарів організований агентством SPACE допоміг у створенні веб-сайту нашої школи з використанням вільного програмного забезпечення.

Курси не були обмежені програмним забезпеченням. Вони також включали уроки з основ технічне обслуговування обладнання, яке отримують вчителі та учні. В нашій школі учні з 10 років знають, як зібрати ПК.

Використання вільних програм в класі було полегшено шляхом модулів, орієнтованих на навчання вчителів з використанням конкретних програм для викладання різних предметів. Наприклад, організований навчальний модуль вчителів математики по роботі з Dr Geo програми для викладання геометрії, другий модуль для вчителів хімії про малюнки органічних молекул за допомогою програми Chemtool. Були організовані і багато інших навчальних модулів.

Інші навчальні заходи були проведені спільно школою та групою ILUG-Кочин, щоб навчити нас використанню різних додатків вільного програмного забезпечення, таких як Blender, Inkscape і інтерфейс командного рядка.

Школа вже канал IRC, в якому студенти можуть поставити питання про проблеми, з якими вони зіткнулися.

Прихильність до вільного програмного забезпечення

На початку нова система була використана на основі подвійного завантаження, тому що ми, вчителі, не були знайомі з вільним програмним забезпеченням, але ми скоро значною мірою познайомилися з ним. В даний час, жодна власницька система не встановлена ні один з наших комп'ютерів і власницькі програми взагалі не використовуються. Тільки вільне програмне забезпечення використовується в класі і в адміністративних офісах.

Ми використовуємо великий діапазон вільних програм у класі на кшталт GIMP, Tux Paint, Audacity, GPeriodic і LibreOffice, а також багато інших.

Учні також знайомляться з мовою програмування від 8-го класу (з 13 років).

Результати

Малюнок інтерфейсу TuxPaint  на мові малаялам показує штамп квітки  Adeenia.

Послухайте як учні вимовляють назву квітки Adeenia мовою малаялам.

Освіта в штаті Керала стала “ІТ-орієнтована.” Це означає, що учні отримують знання про технології з перших рук під час вивчення предметів звичайної шкільної програми за межами комп'ютерного класу. Це стало можливим завдяки великому числу високоякісних освітніх програм, доступних на GNU/Linux.

Прозорість і співпраця у вільному програмному забезпеченні допомогли учням і вчителям глибоко пізнати технології і сприяла появі їхнього внесу у спільноту багатьма способами. Один з найважливіших внесків - це локалізація інтерфейсу Tux Paint нашою рідною мовою малаялам.

Іншим внеском було додавання нових штампів у TuxPaint. Місцеві квіти були сфотографовані і їхні світлини відредагували учні шостого і сьомого класу, використовуючи програму для редагування зображень GIMP. Зроблені фотографії були потім включені в TuxPaint з назвами квітім, написаними мовою малаялам. Як доповнення, студенти записали своїми голосами назви квітів, тому, коли користувач вибирає один із цих штампів, він почує назву квітки мовою малаялам. Також було зняте відео для демонстрації, як це працює і яку діяльність нами зроблено.

Перегляньте і завантажте відео. Прочитайте і завантажте англійські субтитри у форматі SubRip.

Обидва ці заходи були підтримані Swathanthra Software Koottayma з VHSS Ірімпаранаму (SSK VHSS Ірімпаранам), групою вчителів і учнів з нашої школи, які сприйняли ідеї вільного програмного забезпечення. Їхня мета - підняти обізнаність з філософією вільного програмного забезпечення та познайомити з новими програми під GNU/Linux в якості свого внеску у громаду. Група організує щомісячні зустрічі і проводить різні заходи, щоб закликати своїх членів експериментувати та досліджувати вільне програмне забезпечення для введення у практику свобод, які це надає.

Для підтримки зв'язків та обміну досвідом з іншими школами та спільнотою вільного програмного забезпечення викладачі та студенти щорічно беруть участь у таких заходаї як Національна конференція вільного програмного забезпечення та Дні кібербезпеки.


Прихильність і співпраця вчителів, учнів і місцевих груп має надзвичайно важливе значення для успіху цього масштабного державного проекту.


(1) Swathanthra - це слово на санскриті означає “вільний,” тобто має волю.

Подяки

Подяка за обидва зображення на цій сторінці, а також аудіофайл Swathanthra Software Koottayma з VHSS Iрімпаранаму, які розпосюдили їх на умовах ліцензії Із зазначенням автора - Розповсюдження на тих самих умовах 3.0 Неадаптована.