English [en]   български [bg]   català [ca]   Deutsch [de]   español [es]   français [fr]   italiano [it]   日本語 [ja]   한국어 [ko]   polski [pl]   português do Brasil [pt-br]   русский [ru]   தமிழ் [ta]   українська [uk]  

Thanks to your support, 2015 marks 30 years of the FSF! In the next 30 years, we want to do even more to defend computer user rights. To kick off in that direction, we're setting our highest-ever fundraising goal of $525,000 by January 31st. Read more.

$525K
30% (159K)
Count me in

Це переклад оригінальної сторінки з англійської мови.

Чому ФВПЗ збирає авторські права розробників

Професор Ебен Моґлен, Юридична школа Колумбійського університету

[Пояснення, додане у лютому 2013 року: ці міркування відносяться до пакетів, авторські права на які належать ФВПЗ. Коли розробники програми роблять її пакетом GNU, вони можуть вирішити або передати авторські права ФВПЗ, з тим щоб фонд міг надати охорону GPL щодо цього пакету, або залишити авторські права, а також відповідальність за охорону GPL на собі. Якщо вони роблять його пакетом з авторськими правами, переданими ФВПЗ, то ФВПЗ запитує передачу авторських прав на подальші внески в цей пакет, і ця сторінка пояснює чому.]

У рамках авторського права США, під юрисдикцією якого через історичні обставини більшість вільних програм публікувалося в перший час, реєстрація авторських прав дає дуже суттєві процедурні переваги. І незважаючи на те, що GPL надає широкі права щодо розповсюдження, розповсюджувачі, взагалі кажучи, не можуть відстоювати авторські права у суді: вимагати дотримання ліцензії може тільки правовласник або той, кому передали авторські права. Якщо у творі, що потрапляє під дію авторських прав, є кілька авторів, то успіх процесу залежить від співпраці всіх авторів.

Щоб гарантувати, що всі наші авторські права відповідають вимогам обліку та іншим вимогам реєстрації, і щоб мати можливість приводити GPL в дію найефективніше, ФВПЗ вимагає, аби кожен автор програм, що включаються в проекти ФВПЗ, здійснював передачу авторських прав і коли це має сенс, відмову від будь-яких претензій на результати роботи за наймом з боку роботодавця програміста. Таким чином, ми можемо бути впевнені, що всі програми в проектах ФВПЗ — це вільні програми, свободу яких ми можемо найефективніше відстоювати, і, отже, на які інші розробники можуть повністю покластися.

[логотип ФВПЗ]“Наша місія    збереження, захист та підтримка свободи використання, вивчення, модифікації, копіювання і розповсюдження комп'ютерних програм, а також захист прав користувачів вільних програм”.

Фонд вільного програмного забезпечення - це провідна організація, відповідальна за розробку операційної системи GNU. Підтримайте GNU і ФВПЗ покупкою посібників і інших товарів, приєднанням до ФВПЗ в якості члена-партнера або пожертвуваннями прямо у фонд чи черезFlattr.

перейти на початок