English [en]   български [bg]   català [ca]   Deutsch [de]   español [es]   français [fr]   italiano [it]   日本語 [ja]   한국어 [ko]   polski [pl]   português do Brasil [pt-br]   русский [ru]   தமிழ் [ta]   українська [uk]  

Associate members power up the Free Software Foundation. Help smash our goal of 700 new members or donate by December 31st!

Join

$45 502
$450 000

Цей переклад може не відображати змін, внесених із 2017-08-01 у англійський оригінал. Ви можете поглянути на ці зміни. Будь-ласка перегляньте файл README стосовно перекладів для того, щоб отримати інформацію про координування перекладів цієї статті.

Чому ФВПЗ збирає авторські права розробників

Професор Ебен Моґлен, Юридична школа Колумбійського університету

[Пояснення, додане у лютому 2013 року: ці міркування відносяться до пакетів, авторські права на які належать ФВПЗ. Коли розробники програми роблять її пакетом GNU, вони можуть вирішити або передати авторські права ФВПЗ, з тим щоб фонд міг надати охорону GPL щодо цього пакету, або залишити авторські права, а також відповідальність за охорону GPL на собі. Якщо вони роблять його пакетом з авторськими правами, переданими ФВПЗ, то ФВПЗ запитує передачу авторських прав на подальші внески в цей пакет, і ця сторінка пояснює чому.]

У рамках авторського права США, під юрисдикцією якого через історичні обставини більшість вільних програм публікувалося в перший час, реєстрація авторських прав дає дуже суттєві процедурні переваги. І незважаючи на те, що GPL надає широкі права щодо розповсюдження, розповсюджувачі, взагалі кажучи, не можуть відстоювати авторські права у суді: вимагати дотримання ліцензії може тільки правовласник або той, кому передали авторські права. Якщо у творі, що потрапляє під дію авторських прав, є кілька авторів, то успіх процесу залежить від співпраці всіх авторів.

Щоб гарантувати, що всі наші авторські права відповідають вимогам обліку та іншим вимогам реєстрації, і щоб мати можливість приводити GPL в дію найефективніше, ФВПЗ вимагає, аби кожен автор програм, що включаються в проекти ФВПЗ, здійснював передачу авторських прав і коли це має сенс, відмову від будь-яких претензій на результати роботи за наймом з боку роботодавця програміста. Таким чином, ми можемо бути впевнені, що всі програми в проектах ФВПЗ — це вільні програми, свободу яких ми можемо найефективніше відстоювати, і, отже, на які інші розробники можуть повністю покластися.

ПЕРЕЙТИ НА ПОЧАТОК


[логотип ФВПЗ]“Наша місія    збереження, захист та підтримка свободи використання, вивчення, модифікації, копіювання і розповсюдження комп'ютерних програм, а також захист прав користувачів вільних програм”.

The Free Software Foundation is the principal organizational sponsor of the GNU Operating System. Support GNU and the FSF by buying manuals and gear, joining the FSF as an associate member, or making a donation, either directly to the FSF or via Flattr.