Šiame vertime gali nebūti pakeitimų, padarytų nuo 2016-02-10 ir esančių originale anglų kalba.

Jums reikėtų pažiūrėti tuos pakeitimus. Šio straipsnio vertimų palaikymo informaciją prašome pamatykite Vertimų PERSKAITYKITEMANE.

Švietėjiška Laisva programinė įranga

Prieš nagrinėjant temą šiame skyriuje, mes mūsų skaitytojams norėtume priminti, kad žodis „Laisva“ esantis „Laisva programinė įranga“ nėra apie kainą, bet apie laisvę. Laisva programinė įranga yra programinė įranga, kuri jums suteikia laisvę, konkrečiai laisvę leisti, kopijuoti, platinti, studijuoti, pakeisti ir pagerinti tą programinę įrangą. Siekiant sužinoti daugiau, pamatykite Laisvos programinės įrangos apibrėžimą.

Ką jūs rasite šiame skyriuje

Šie puslapiai nesudaro išsamaus prieinamų švietėjiškų laisvų programų išvardinimo. Mūsų tikslas yra pateikti kai kuriuos pavyzdžius taip, kad pavaizduoti kaip švietimo institucijos gali praktikuoti ir efektyviai taikyti tas laisves, kurias Laisva programinė įranga joms suteikia. Kiekvienai apibūdinamai programai, mes parodysime kaip tos laisvės buvo iš tikrųjų pritaikytos.

Toliau yra pavyzdžiai, kuriuos mes pateikiame:

 GCompris   GIMP   Tux Paint 

Kai kurios iš čia pateiktų programų, kaip GCompris, yra GNU projekto dalis. Tai reiškia, kad šių programų autoriai sutinka skirti dėmesį padaryti programą gerai veikiančia su likusia GNU sistema. GNU programa naudoja naujausią licencijos, kurią rekomenduoja GNU projektas, versiją, siekiant apsaugoti naudotojų fundamentalias laisves. GNU programa nerekomenduoja naudoti kokią nors nelaisvą programą ir ji naudotojo nenukreipia į kokią nors nelaisvą Laisvos programinės įrangos dokumentaciją, kaip yra apibrėžta mūsų kampanijoje už laisvą dokumentaciją.

Žmonės, kurie pageidauja migruoti prie Laisvos programinės įrangos ar ieško laisvos programos įvykdyti konkrečiai užduočiai, turėtų peržvelgti Laisvos programinės įrangos katalogą, kuris sudarytas iš daugiau nei 6000, suskirstytų pagal kategorijas, laisvų programų, kurios leidžiamos laisvose operacinėse sistemose. Konkrečiai, to katalogo Švietimo skyrius išvardina programas būdingas skirtingiems švietimo lygiams, nuo pradinės mokyklos iki labai specializuotų lygių, įskaitant universitetinį ir tiriamąjį.

Jei jūs žinote apie Laisvos programinės įrangos programą, kurią konkretiems tikslams naudoja švietėjiška institucija ar buvo modifikuota ar kitaip jos naudotojų pritaikyta atitikti jų pačių švietėjiškus poreikius, prašome leiskite mums žinoti atsiųsdami el. laišką į <education@gnu.org>.

Mes ieškome laisvų švietėjiškų žaidimų ar informacijos apie laisvus žaidimus, kurie gali būti panaudoti švietėjiškais tikslais. Susisiekite <education@gnu.org>.